środa, 19 września 2018

Kontrastowe zabawki dla maluszka

Kreatywnie w domu


Siatkówka dorosłego człowieka potrafi rozróżnić wiele różnych kolorów światła i ich odcieni. Jednak siatkówka noworodka musi się tego dopiero nauczyć i w pierwszych miesiącach życia widzi jedynie duże kontrasty między jasnym i ciemnym, a zatem dostrzega czerń i biel

Dlatego też warto zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju pomoce B&W. Książki dla dzieci, różne zawieszki, harmonijki... spory ogrom tego na naszym rynku. Przeglądając internety natrafiłam na coś czego na rynku jeszcze nie widziałam... grzechotki! Ale nie byle jakie grzechotki... to grzechotki w kolorach pożądanych w pierwszych miesiącach życia maluszka. Od razu wiedziałam, że muszą do nas trafić ;)


Piękne czarno-białe grzechotki, które pozytywnie wpływają na rozwój, stymulację wzroku u niemowlaka, który przecież nie rozróżnia jeszcze barw. Grzechotki lekkie, rozmiarem idealnie pasujące do małych rączek, delikatnie grzechoczące.Na powierzchni pod paluszkami wyczuwalna jest różna struktura, która dodatkowo rozwija zmysł dotyku.

W tej samej kolorystyce są również grzechotki do wózka, które urozmaicą spacer maluszkom zwłaszcza tym, które jeszcze nie siedzą. Siedzące maluszki preferują już inne widoki ;) U nas grzechotka ta spełnia swoją funkcję wyśmienicie, a przyznam się że ciężko zadowolić mojego malucha, którego z reguły wózek parzy ;)Poza czarno-białymi grzechotkami TULLO - nasz polski, rodzimy producent, posiada również m.in. zestaw pięciu miękkich zabawek sensorycznych. Każda innego koloru, rozmiaru i innej faktury. Moja mała jest nimi zachwycona... może leżeć na brzuszku i bawić się nimi dłuższy czas.
Zabawki te nie tylko dostarczają maluszkowi różnych bodźców dotykowych ale i poprawiają umiejętność chwytu. W okresie ząbkowania również doskonale spełnią swoje zadanie :) Natomiast w okresie raczkowania z pewnością będą niezłą przynętą, po którą maluszek będzie kroczył.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt w swojej ofercie TULLO ma od niedawna ale wszystkie ich produkty gwarantują bezpieczną zabawę i efektywny rozwój naszych pociech :)

Zapraszamy do TULLO.

AM Tullo - Producent zabawek

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates