poniedziałek, 12 listopada 2018

WALKIE- TALKIES MOTOROLA T42

Ewelina Gancarz

Ja... urodzona w latach 80'... mogłam tylko pomarzyć baaa śnić o telefonie komórkowym. Wówczas istniały tylko telefony stacjonarne i to nie wszyscy je posiadali. Hitem wśród dzieci na podwórku (tak, tak, wówczas dzieci bawiły się na podwórku) były zabawy z walkie-takies w roli głównej. Przenośna cegła z antenką to było coś. Dziś, prawie 40lat później, co prawda mamy erę smartfonów ale wśród moich dzieci krótkofalówki to prawdziwy hit nad hitami.

Dlaczego zdecydowałam się na taki gadżet w domu? Dla tej frajdy, jaką daje dzieciakom podczas zabawy. I tu główne skrzypce gra zabawa w bazie dzieciaków. Ile oni godzin tam spędzają. Zabawa w policjantów, strażaków, złodziei i nie wiadomo w kogo tam jeszcze bawią się nasze pociechy z takim gadżetem nabierają innego wymiaru.

Motorola to ułatwienie komunikacji w domu... mamy piętrowy dom i niemowlaka na pokładzie. Głośne wołanie dzieciaków z góry np. na obiad, gdy najmłodsza śpi zatem odpada, a po schodach nie zawsze chce mi się lecieć wówczas wzywam ich za pomocą walkie-talkies ;) Mama do bazy... 

Krótkofalówki świetnie sprawdzają się podczas spacerów. Z nimi nie ma marudzenia... daleko jeszcze, a to bolą nóżki, a to nuda... Teraz spacer może trwać i kilka godzin, a dzieciaki nawet tego nie zauważają.

Taka mała rzecz, a daje tyle radości! Warto postawić na model niezabawkowy, który zazwyczaj jest tani ale i dość kiepskiej jakości, a jego żywotność trwa bardzo krótko. Zamiast frajdy są zupełnie zbędne frustracje dzieciaków. Warto postawić na profesjonalny sprzęt... Motorola T42 - swobodna komunikacja, a łączność do 4km!

Małe, lekkie radiotelefony w ładnej kolorystyce. Można je zaczepić do paska lub powiesić na smyczy. Sprzęt został solidnie i estetycznie wykonany - nie jest to z pewnością zabawka na 5 minut. Jeśli chodzi o obsługę to jest ona dziecinnie prosta.... wszystkie istotne informacje dostarcza czytelny wyświetlacz LCD, a opisane przyciski i intuicyjne ikony sprawiają, że obsługa urządzenia jest czystą przyjemnością.

Do działania krótkofalówki potrzebne są 3 baterie typu AAA. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne chociażby podczas podróży - nie trzeba pamiętać o długotrwałym ładowaniu akumulatorów, wystarczy tylko zabezpieczyć się w zapasowe baterie. Jednak największą zaletą z korzystania z krótkofalówki jest darmowa komunikacja bez żadnych opłat abonamentowych 👍 

POLECAMY!

Ewelina Gancarz / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates