środa, 20 stycznia 2021

Repetytorium - historia, biologia, geografia - szkoła podstawowa

Kreatywnie w domu

 

 

Pierwszy semestr szkolny za uczniami. My jednak nie rozgraniczamy roku szkolnego na dwa semestry. W Edukacji domowej bowiem zaliczamy przedmioty blokowo egzaminami rocznymi. Mój czwartoklasista większość egzaminów ma już za sobą. Na pierwszy rzut zdał historię i przyrodę, a w nauce pomogły mu m.in. repetytoria Wyd. Greg. Pisałam już o nich jakiś czas temu TUTAJ.


piątek, 15 stycznia 2021

Papierowe kwiatki dla babci

Kreatywnie w domu

 

 

Laurki, laurkami ale babcia z pewnością ucieszy się również z kwiatka. Dziś szybkie i mega łatwe w wykonaniu kwiatki z papieru.

czwartek, 14 stycznia 2021

Laurki dla babci

Kreatywnie w domu

 

 

Laurki dla babci i dziadka tuż tuż. Pora na kolejne inspiracje z laurkami w roli głównej. Kto przegapił ostatnie nasze laurki, może je zobaczyć TUTAJ

Dziś również będą kwiatki, łatwe i przyjemne w wykonaniu.

poniedziałek, 11 stycznia 2021

Czytanie metodą sylabową - karty pracy

Kreatywnie w domu

 

 

Trzy podejścia do nauki czytania u trójki moich pociech - wszystkie zaliczone. Wszystkie moje pociechy uczyłam czytać zanim poszły do szkoły. Jakoś tak nie do końca wierzyłam w tą instytucję i wolałam aby dzieciaki poszły do szkoły na luzie, pewne siebie. Wszystkie dzieciaki uczyłam czytać metodą sylabową, przez zabawę. Osobiście twierdzę, że nie ma lepszej metody nauki czytania. Zostałam mi jeszcze najmłodsza pociecha ale ona zdecydowanie woli wspólne zabawy z rodzeństwem niż z mamą (i w sumie się jej nie dziwię). Przyjdzie i na nią pora. Póki co kompletuję pomoce, które się mi zdecydowanie przydadzą i uatrakcyjnią tą naszą naukę czytania. Jedną z nich jest zdecydowanie nowość Wydawnictwa Greg - Czytanie metodą sylabową.

czwartek, 7 stycznia 2021

Laurki dla babci - kwiaty

Kreatywnie w domu

 

 

Dzień Babci zbliża się wielkimi krokami. Dziś nasza propozycja na laurki dla babci (choć zapewne każda mama byłaby wniebowzięta gdyby taką laurkę dostała od swojej pociechy ;)).

poniedziałek, 21 grudnia 2020

Personalizowane książeczki od Mojaksiążeczka

Kreatywnie w domu

 Wigilia tuż tuż... prezenty pod choinkę już spakowane, a co moje dzieciaki w tym roku dostaną? Będzie to coś wyjątkowego, stworzonego z myślą o nich, coś co na 100% wywoła uśmiech na ich buźkach... personalizowane książeczki, w których głównymi bohaterami są oni sami.

piątek, 18 grudnia 2020

Czy muszę chodzić do kościoła? Książki religijne dla dzieci

Kreatywnie w domu

 

 

 

Jak budzić w dziecku wiarę i jak pokazywać mu wielką miłość Boga? Jak rozmawiać z dziećmi o Bogu? Po co mamy chodzić do kościoła? Jak zachęcić do tego dziecko?

Dziś pokaże Wam dwie fantastyczne książki, które mogą okazać się pomocne, gdy będziecie chcieli porozmawiać z dziećmi na temat Mszy Świętej, książki które pomogą Wam udzielić odpowiedzi na często zadawane przez dzieci pytania. Bez wątpienia książki te poleciłabym również dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Myślę, że to także dobra lektura dla dzieci pierwszokomunijnych. Książki, które w bardzo przystępny sposób wyjaśniają często niełatwe kwestie, przekładając je na język zrozumiały dla dziecka, wyjaśnią dlaczego Eucharystia to niezwykła UCZTA, i podpowiedzą, co zrobić, aby ją dobrze przeżyć.

czwartek, 17 grudnia 2020

EDUELO - platforma edukacyjna dla dzieci

Kreatywnie w domu

 

 

 

We wrześniu rozpoczęliśmy naukę w Edukacji domowej. Troszkę przeorganizowaliśmy nasze życie, troszkę je uspokoiliśmy, wysypiamy się i zupełnie bezstresowo pokonujemy kolejne zagadnienia przedmiotowe. Za nami pierwsze egzaminy... matematyka, historia i przyroda. Dziś pokażę Wam platformę edukacyjną, która pomogła mojemu czwartoklasiście w powtórkach przed egzaminem.

EDUELO - znaleźliśmy tu materiały w różnych postaciach... filmy, prezentacje. Ogrom quizów, który zdecydowanie pozwolił nam sprawdzić co już zostało opanowane, a nad czym powinniśmy jeszcze popracować.

 

środa, 16 grudnia 2020

Świąteczna układanka lewopółkulowa

Kreatywnie w domu

 

 

Kolejny post w ramach projektu Matematyka na Święta... Dziś układanka lewopółkulowa. Moja prawie 3 latka jeszcze nie miała do czynienia z tego typu układanką. To jej pierwsze podejście i jakież było moje zdziwienie, że ona to ogarnia! Zabawa przygotowana w kilka chwil, z potrzeby chwili.

wtorek, 15 grudnia 2020

Kartki świąteczne wyklejane pomponami

Kreatywnie w domu

 

 

 

Wysyłacie kartki świąteczne do znajomych czy bliskich? Kupujecie "gotowce" czy tworzycie sami/ z dziećmi? My co roku robimy wspólnie. W tym roku postawiliśmy między innymi na kolorowe, milusie w dotyku pompony.

Świąteczne odwzorowania, czyli Matematyka na Święta z maluchem

Kreatywnie w domu

 

 

 

Dzisiejsza propozycja zabawy z 2-3 latkiem to odwzorowania ze świątecznym akcentem. Do zabawy wystarczy nam ramka zrobiona z patyczków oraz piankowe elementy, kokardki do dekoracji prezentów.

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates