środa, 16 grudnia 2015

Najpiękniejsze opowieści pod choinkę

Kreatywnie w domu
Za tydzień Święta... nasza domowa biblioteczka wzbogaciła się o kolejną propozycję książek związanych z Bożym Narodzeniem... Najpiękniejsze opowieści pod choinkę Wydawnictwa Skrzat

książka świąteczna

Zbiór świątecznych historii pełen jest ciepła i miłości. Święta Bożego Narodzenia to przecież magiczny czas... wspólne przygotowywanie wigilijnych potraw, ubieranie choinki, wieszane na niej własnoręcznie zrobionych ozdób, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę i wymarzone prezenty.

 
W książce tej znajduje się 6 przepięknych historii. Historie te nie są długie a więc nawet najmłodsze dzieci dotrwają do końca każdej z nich.


Każda z historii idealnie oddaje ducha zbliżających się świąt Bożego Narodzenia przypominając nam o tym, co tak na prawdę jest najważniejsze. Jest opowieść o  dziadkach kupujących wnukom prezenty, o których sami w dzieciństwie marzyli, o złotej rybce zrobionej przez Basię dla koleżanki z życzeniami aby rodzice dziewczynki wrócili do domu na święta. Jest opowieść o cioci Dorotce, która adoptuje bezdomnego psiaka spotkanego w Wigilię. Nie tylko sympatyczna psina znajduje w tym dniu dom... zagubiona papużka również. Jest opowieść o pewnej Magdzie, która chce kupić prezent dla kolegi z klasy. A także opowieść chyba najbardziej na czasie... szlachetna paczka  opowiadająca o szkolnym projekcie podarowania potrzebującej rodzinie piętrowego łóżka, materaców i kołder oraz maskotek. Zaangażowanie w niesienie pomocy biedniejszym jednoczy uczniów i daje im poczucie robienia czegoś naprawdę bardzo ważnego. My również z Kubusiem wzięliśmy udział w szlachetnej paczce i podarowaliśmy zabawki i książki dla dzieciaków z potrzebującej rodziny.

Jak zauważyliście ilustracje są prześliczne, magiczne, doskonale pasują do treści. Ilustracje przyciągają wzrok dzieci, a niedługie opowieści sprawiają, że słuchają ich chętnie. Duża czcionka zachęca dzieci do samodzielnego czytania.


Książka oprawiona jest w tekturową, solidną, śliską okładkę, szyte śliskie strony. Jest trwała i estetyczna.

Uważam, że na prawdę mieć tą świetną książkę w swojej domowej bibliotece.


Dziękujemy bardzo Wydawnictwu Skrzat za otrzymany egzemplarz.


Wpis powstał w ramach projektu Przygoda z książką.


Print

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

9 Comments:

 1. www.swiattomskiego.blogspot.co16 grudnia 2015 08:40

  Bardzo ładna książka :) fajnie macie z tymi prezentami od wydawnictw ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak przystało na to wydawnictwo, kolejna piękna publikacja. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo... Miałam ją ostatnio kupić ale ostatecznie wybrałam inną z tradycjami ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakieś dwa lata temu Skrzat wydał piękny zbiór bajek świątecznych różnych autorów. Tymek uwielbia i czytamy w każde święta. To może być ich kolejna fajna publikacja:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda bardzo przyjemnie, ciepłe ilustracje i jeszcze cieplejsza, świąteczna treść. Aż żal, że półki na książki i portfel nie umieją się rozciągać ^_^

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że ja niczego nie otrzymuje do opiniowania. Ehh.
  A książka interesująca, ale brak jej w znanych mi księgarniach w mieście.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogarniam Wszechświat18 grudnia 2015 12:40

  lubię takie ciepłe historie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem nie przekonują mnie ilustracje, ale pomysł na opowiadanie dzieciakom o Szlachetnej paczce jest bardzo dobry.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates