czwartek, 10 grudnia 2015

Sto bajek w jednej pozycji książkowej

Kreatywnie w domu
Kto z nas nie zna Brzechwy? Dam sobie rękę uciąć, że nie ma takiej osoby. Wiersze Brzechwy znają nasi dziadkowie, znamy je my, znają i recytują je z pamięci nasze dzieci. Wiersze które bawią, uczą pokazują co dobre od pokoleń. Wiersze które wpadają w ucho i zapadają w pamięć na długie, długie lata. Wiersze które przywołują wspomnienia, do których każdy ma sentyment. Wiersze, do których wracają pokolenia, wiersze ponadczasowe. Tych wierszy nie sposób nie lubić. 

wiersze dla dzieci

Wydawnictwo Skrzat podjęło się wydania najważniejszych i tych mniej znanych wierszy słynnego poety, w nowej odsłonie... 100 bajek stanowiących kanon polskiej literatury dziecięcej. Znajdziemy tutaj znane utwory takie jak "Kaczka-dziwaczka", "Skarżypyta", "Leń",  "Na straganie" czy "Tańcowała igła z nitką". Są również utwory mniej znane, które czytam z dzieciakami po raz pierwszy... "Ryby", "Kijanki", "Szpak i sowa", "Ręce i nogi" czy  "Tulipan i róża".

 
Książka różni się od oryginalnego wydania ale zadbano o to aby zachować zaproponowany przez samego poetę układ i podział wierszy na tematyczne działy:
- Co w trawie piszczy
- Nurka do wody
- Lata ptaszek
- Gorzkie prawdy
- Androny
- Po nosie
- Wyssane z palca 
- Prosimy do zwierzyńcaPiękne, kolorowe i pomysłowe ilustracje Ewy Podleś, starannie wykonane, mają charakter humorystyczny. Doskonale komponują się z przynależnym do nich tekstem. Są świetnym urozmaiceniem w trakcie lektury. I chociaż nie są one dołączone do każdego wiersza, nie znajdują się na każdej stronie to właśnie to sprawia, że książka jest przejrzysta.
Gruba twarda oprawa, papier stronic doskonałej jakości, prosta średniej wielkości czcionka. Piękne wydanie, doskonałe na prezent z okazji czy też bez okazji. Strony działów pogrupowane kolorystycznie, naprawdę dopracowane i godne polecenie wydanie. Fantastyczna pozycja, która powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce.Książka ta idealnie spisze się jako prezent z okazji i bez okazji.


POLECAMY!


Dziękujemy bardzo Wydawnictwu Skrzat za otrzymany egzemplarz.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates