sobota, 12 grudnia 2015

Wierszozwierze - książka pobudzająca kreatywność

Kreatywnie w domu
Bardzo lubimy książki, które rozbudzają w dzieciach kreatywność. Jedna z takich książek ostatnio zasiliła nasz domowy zbiór... Wierszozwierze Wydawnictwa Skrzat.

książka dla dzieci

Chociaż staram się zapewnić moim dzieciakom rozrywkę wymyślając im różne zajęcia to czasami zdarza się, że usłyszę z ich ust... nudzi mi się... Wówczas najlepszym lekarstwem na nudę są kreatywne zabawy poprzedzone ciekawą lekturą. 


Wierszozwierze to króciutkie, rymowane wierszyki o zwierzętach. Papuga, koala, goryl, krokodyl, gazela, flamingi – to tylko niektórzy z bohaterów tej uroczej książeczki. Książeczka ta idealnie sprawdza się nawet u roczniaków, które to z wielkim zainteresowaniem przeglądają rysunki. Nieco starsze dzieciaki z wielkim zaciekawieniem słuchają wierszyków przy okazji rozwijając swoje słownictwo... papugować, stanąć jak wryty, w ciemię bity, grząski staw, zaklinać się i wiele wiele innych.. W przedszkolakach książka ta pobudza kreatywność. 
Mój przedszkolak zafascynowany wierszykami wspólnie z mamą stworzyli z rolek po papierze toaletowym całą gamę zwierzaków występujących w owej książce.

Teraz dzieciaki nie tylko słuchają wierszyków ale i dobrze się przy tym bawią.Na prawdę bardzo fajna pozycja książkowa dla dzieci i te ilustracje, które dzieciaki mogą oglądać wciąż na nowo i wcale im się nie nudzą. 


Dziękujemy bardzo Wydawnictwu Skrzat za otrzymany egzemplarz.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

5 komentarze:

 1. super zwierzaki (y) bombastyczne - dopiero teraz zobaczyłam, że pomarańczowy zwierz to lew (obstawiałam wiewiórkę ) - czadowe - po raz kolejny napiszę BRAWO! świetna robota ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie takiej książeczki szukałam :) ! Dzięki :) a pomysł na zwierzątka ??? GENIALNY !!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. :) książka kosztuje całe 5 zł ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. no wiesz co :P wiewiórkę? w sumie podobna hihi

  OdpowiedzUsuń
 5. taka moja pierwsza myśl :P ale po głębszym wpatrzeniu - prawdziwy król zwierząt ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates