środa, 2 marca 2016

Mapy inne niż wszystkie

Kreatywnie w domu
Bardzo lubimy brać udział w projektach blogowych bo dzięki nim dzieciaki zawsze dowiadują się czegoś nowego. Ostatnio dołączyliśmy do projektu Mali Podróżnicy. Co tydzień odwiedzamy inny kraj. Bardzo nam w naszych podróżach pomaga Wydawnictwo Olesiejuk, które stworzyło dwie wyjątkowe, wielkoformatowe, pełne ciekawostek z całego świata oraz Polski mega kolorowanki. Kolorowanki które można zapełniać kolorem wedle własnego zamysłu.

mapa świata i Polski

Strony można wyrywać i wieszać albo zostawić w całości i używać jako pierwszego i to własnoręcznie pokolorowanego atlasu świata.


Ponad 20 kart z mapami różnych kontynentów, z masą ciekawostek i szczegółów... jednym słowem pięknie wydana zachęca do poznawania nieznanych zakątków globu i wzbogacania swojej wiedzy.


Książka rozpoczyna się od spisu map. Ułatwia to trafienie do właściwego zakątku świata. Niektóre z kontynentów podzielone są na kilka kolorowanek, co pozwala przyjrzeć im się bliżej i zmniejszyć ilość elementów na stronę. Bardzo podoba mi się to rozwiązanie... wszystko jest wyraźne.


Kartki są bardzo dobrze przystosowane do kolorowania przy pomocy kredek jak i np. cienkopisów bowiem pozwana na to ich grubość, która jest odpowiednia do tego typu działań.Mapy zawierają mało tekstu co sprzyja klarowności. Mapy są częściowo kolorowe i tym samym wyglądają dużo atrakcyjniej niż tradycyjne kolorowanki. Przybliżają nazwy państw i niektórych miast, charakterystyczne budowle, zwierzęta i rośliny... kangura z Australii, Jezusa z Rio czy też Wielkiego Sfinksa z Gizy.


Każdy kolorowany obszar, czyli mapka którą mamy przed sobą jest zaznaczona w dolnym rogu na kuli ziemskiej czerwonym kolorem. Dzięki temu możemy się od razu przerzucić np na globus i poznawać świat wielowymiarowo.


Na końcu wielka gratka... flagi państw, które kolorujemy wedle kropek na nich umieszczonych. Niezwykle wyglądają te ostatnie strony, z wszystkimi flagami świata. A kolorując flagi krok dziecko z pewnością łatwiej zapamięta i po kojarzy jakie barwy ma Polska, Francja czy Grecja.


Bardzo duży format (wys. 40 cm) - sporo większe, niż tradycyjne A4, 48 stron wspaniałej nauki i zabawy.


Z kolei z mapa Polski to bardzo ciekawy i wyjątkowy przewodnik po naszej ojczyźnie pokazujący zabytki, tradycje, wszystko co związane z danym obszarem. Wszystko jak i poprzednio rozpoczyna się od spisu treści. Prostego czytelnego i pokazującego jak mnóstwo ma nam nasz kraj do zaoferowania.


Rozpoczynamy naszą przygodę od mapy całej Polski. Tu poznamy naszych sąsiadów. Morze Bałtyckie. Oraz po jednym charakterystycznym dla każdego województwa elemencie. Potem wkraczamy w świat najsłynniejszych polskich legend.Każde województwo, na które patrzymy jest pokazane niebieskim kolorem na mapie polski dzięki czemu dokładnie wiemy w jakim obszarze się znajdujemy, czy jest to blisko naszego domu, czy też daleko.Dodatkowe strony są poświęcone Warszawie i miastu Kraków.A gdzie jest nasze miejsce na mapie? O tutaj...Na końcu jeszcze raz w jednym miejscu zebrane stroje ludowe różnych obszarów Polski.

 
Mapy do kolorowania. Z kredkami dookoła świata
Wydawnictwo: Olesiejuk  
Autor: praca zbiorowa
Strony: 48
Rok wydania: 2016
Oprawa: oprawa broszurowa


Polska do kolorowania. Z kredkami dookoła Polski
Wydawnictwo: Olesiejuk  
Autor: Anna Wiśniewska, Joanna Babula (ilustr.)
Strony: 48
Rok wydania: 2016
Oprawa: oprawa broszurowa


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

3 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates