piątek, 11 marca 2016

Na niepogodę... Łamigłówki Mądrej Główki

Kreatywnie w domu
Książeczki z łamigłówkami świetnie sprawdzają się gdy na zewnątrz zawodzi pogoda... śnieżna zawierucha czy wiosenna plucha. Jedno mamy prawie za sobą a drugie przed sobą.Wiosenne łamigłówki zawierają wiele interesujących pomysłów na ciekawe spędzenie wiosennych dni. Przygotowano tu dla nich aż 100 różnorodnych zadań jak np. kolorowanki, rysowanie po śladzie, wykreślanki, łamigłówki, łączenie punktów, labirynty, odnajdywanie różnic i kilka innych wciągających zadań. Nawet jeśli maluch nie umie samodzielnie czytać bez problemu na swój sposób poradzi sobie z większością zadanek, są one bowiem raczej proste i nieskomplikowane.


Wszystkie zadania oznaczona są stopniem trudności. Jednak w niektórych przypadkach rzeczywisty stopień trudności nie do końca ma się adekwatnie do tego zaznaczonego.


Dodatkowym elementem zadań jest miejsce na ocenę, w którym to my rodzice wpisujemy ją dziecku po wykonaniu przez nie danego polecenia. Jest to ciekawy pomysł na to aby zmotywować malca do większej staranności podczas pracy.


Prezentowany zbiór łamigłówek jest napisany w sposób przystępny dla dzieci, szata graficzna jest prosta a kolory stonowane, co nie rozprasza dzieci i pozwala skupić uwagę na poszczególnym zadaniu.
Książeczka wspomaga rozwój dziecka, rozwija zdolność logicznego myślenia, ćwiczy precyzję, przygotowuje do nauki w szkolnej ławce. Rozwiązywanie zadań na prawdę wciąga.
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron:104
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015

Seria: Łamigłówki mądrej główki


W ten sam deseń wydana jest wersja zimowa... Zimowe łamigłówki.
 

Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: Tamara Michałowska
Ilość stron:104
Okładka: miękka
Rok wydania: 2014

Seria: Łamigłówki mądrej główki

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates