sobota, 5 marca 2016

Nauczę się czytać z Wyd. Siedmioróg

Kreatywnie w domu

Ten kto nas odwiedza i czyta ten wie, że uczymy się czytać... baaa lubimy sobie to czytanie urozmaicać na różne sposoby tak aby nie było nudno. Często gęsto wspomagamy się własnymi pomocami ale lubimy również korzystać z "gotowców". Dziś na tapecie "gotowce" Wydawnictwa Siedmioróg.


Zaczynam czytać to bardzo fajna propozycja dla dzieciaków zawierająca różnorodne a zarazem ciekawe ćwiczenia. Dzieciaki pokonując kolejne kartki tej książeczki poznają literki, uczą się odróżniać samogłoski od spółgłosek, uczą się również dzielić wyrazy na głoski i sylaby a wszystko to po to aby w końcu samodzielnie czytać proste teksty.


Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że przecież Kuba już to wszystko wie i umie. Ale, ale... pokonywanie kolejnych kartek tej książeczki buduje w nim poczucie własnej wartości, pokazuje jak wiele już umie i nad czym musi jeszcze popracować.
Nauka czytania podczas przyjemnej zabawy to coś co lubimy najbardziej... rozwiązywanie rebusów, krzyżówek, zagadek a nawet kolorowanie obrazków.
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron: 56
Okładka: miękka
Rok wydania: 2012
Seria: Nauka czytania

Nauczę się czytać z naklejkami to kolejna fajna propozycja dla dzieci uczących się czytać.


W książce znajdują się teksty do samodzielnego czytania, napisane specjalnie dla najmłodszych czytelników. Wielkość czcionki i długość zdań zostały odpowiednio dopasowane do ich możliwości.  Każda czytanka poprzedzona jest kolorowanką, którą należy pokolorować zgodnie z przyklejoną naklejką.Każda czytanka mieści się na jednej stronie i powiązana jest z kolorowanką z sąsiedniej strony. Dodatkowo w tekście wplątane są obrazki, na które należy przykleić naklejki umieszczone wewnątrz książki. Bardzo fajne rozwiązanie, które jeszcze bardziej zachęca maluchy do samodzielnego czytania.Wydawnictwo:  Oficyna Wydawnicza Promocja
Ilość stron: 18
Okładka: miękka
Rok wydania: 2008
Seria: Nauka czytania

Kubie bardzo podobają się obie książeczki. I powiem Wam, że nie wstydzę się korzystać z "gotowców". Nie zawsze mam siły i chęć na tworzenie czegoś. A w końcu ktoś mądry natrudził się aby wydać takie pomoce. Dlatego warto z nich korzystać. Ja korzystam a Wy?

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 Comments:

  1. Bardzo przyjemne książeczki. I mają naklejki, a to je stawia wysoko w rankingu :D Na razie się tylko rozeznaję w temacie, ale jak się dobrze pogrzebie, można znaleźć naprawdę piękne perełki do nauki czytania, z których sama bym się z chęcią nauczyła czytać jeszcze raz ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates