wtorek, 22 marca 2016

O prawdziwej przyjaźni z... kosmitami

Kreatywnie w domu


Mumciuś to ciepła lektura, dla wszystkich dzieci niezależnie od wieku.


Kim jest Mumciuś?
 
Mumciuś to przeuroczy stworek niewielkich rozmiarów... jest co prawda większy od biedronki ale mniejszy od myszki. Ma duuuże oczy, malutkie uszy oraz perkaty nosek. Każdy Mumciuś ma piękny puszysty ogon... prawie taki jak u wiewiórki. Stopy mają pokryte grubym futerkiem dlatego też buty są im zbędne. Mumciusie potrafią zmieniać kolor, dzięki temu upodobniają się do otoczenia i naprawdę trudno je zauważyć. Mumciusie prowadzą dzienniki, w których to zapisują ważne wydarzenia ze swojego życia a także myśli, które przychodzą im do głowy. Mumciusie mają swoje zasady... Najpierw praca, potem poczęstunek. Kto kłamie, przyjaźń łamie.
 
 
 
Są bardzo szczęśliwy choć do zamożnych to raczej nie należą, po prostu nie potrzebują wiele by cieszyć się życiem.

Mumciusie mieszkają sobie całkiem wygodnie w domach Wielkich (Wielcy to ludzie) tam gdzie ich wzrok nie sięga. I tak żyją sobie wśród nas a my nie mamy bladego pojęcia o ich istnieniu ;) Żyją i naprawiają różne przedmioty w domu, wymieniają uszczelki w kranie, sprawdzają wentylację w łazience. I żyli by sobie tak dalej w ukryciu gdyby nie chora Agatka, która pewnego dnia spotyka na swojej drodze Mumciusia Fik. Ale o tym jak rozwinęła się ta znajomość, czy przerodziła się w wielką przyjaźń a także o tym jak Fik znalazł miłość swojego życia i kto okazał się tą szczęśliwą wybranką dowiecie się czytając tę książkę. To co jesteś choć trochę odważny? To zapraszam Cię na spotkanie z Mumciusiami, ich przyjaciółmi oraz… wrogami.
Autor: Andrzej Marek Grabowski
Ilustrator: Katarzyna Kołodziej
Oprawa: Oprawa twarda
Ilość stron: 112
Kategoria wiekowa: 5+
 

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates