środa, 23 marca 2016

Od rekordu do rekordu

Kreatywnie w domu
Książka, którą czytają wszyscy... mali, średni i duzi. Każdy odkryje w niej co innego i dla każdego będzie pełna tajemnic.


Ta książka to zdecydowanie jedna z tych pozycji, która powinna się znaleźć w każdym domu. Jej treść i niekończące się w zasadzie zasoby wiedzy jakie posiada, zjawiskowe i zapierające dech, zdjęcia robią na prawdę wrażenie. Kadry tak niesamowite, że ciężko za pierwszym razem odłożyć książkę nie kartkując jej strona po stronie od A do Z.


Kilka pierwszych stron to wstęp. Wprowadzają czytelnika w świat fauny tego świata. Wspominają o stworzeniach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Mówią o różnorodność, tak wśród samych zwierząt jak i warunków w jakich żyją. Informacje o zwierzętach podzielone są na cztery działy: Zadziwiająca budowa, Talenty zwierząt, Historie z życia i Nadzwyczajne zmysły.

Książka ta przybliża sto najbardziej zadziwiających istot na Ziemi: najszybszych, najsilniejszych, najniebezpieczniejszych, najmocniejszych, najmniejszych, najbrzydszych i najgłośniejszych.

Każdy dział to prawdziwa skarbnica zaskakujących i fascynujących faktów z życia ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb i bezkręgowców. Ponieważ rekordy podążają w rożnych kierunkach mamy tu naprawdę intrygujący przekrój przez wszelakie ziemskie gatunki. Ja jestem tą książką zauroczona a o Kubie nie wspomnę. Wszędzie z nią chodzi, każdy musi z nim ją przeglądnąć, przeczytać.
Oprawa graficzna jest bardzo przejrzysta i czytelna... wszytko jest schematycznie poukładane. Najważniejsze informacje są widoczne na pierwszy rzut oka. Treść jest krótka i treściwa. Na prawdę wszystko jest wspaniale dopracowane tak aby cieszyło zarówno oko jak i umysł ;)Fajnym dodatkiem do tekstu są wykresy na każdej ze stron. Każdy dział  zestawienie i ciekawostki na temat rekordzistów w wyróżnionych kategoriach.


Zdjęcia pobudzają wyobraźnię każdego czytelnika. Zwierzaki czasami zatrzymane w ruchu, czasami ukazane w przekroju wewnętrznym. Grafik są wykonane w stylu mistrzowskim... bardzo trafnie i umiejętnie dobrane a wszystko po to aby pokazać to czym dane zwierze umie zachwycić.
Szkielet żyrafy na którym widać, iż tak jak człowiek posiada zaledwie 7 kręgów czy czaszka węża pokazująca jak działają jego zęby i dlaczego ofiara nie może się wydostać to musi zachwycać!
Wielkoformatowe wydanie, naprawdę gruba, solidna, lakierowana oprawa dodaje tej książce jeszcze większego uroku. Strony książki wykonane ze śliskiego papieru, który pięknie podkreśla niezwykłość zawartych w jej wnętrzu kadrów. GENIALNA książka!

REKORDY ZWIERZĄT
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 256
Wiek czytelnika: 9-11 lat


https://dzikajablon.wordpress.com/2016/02/23/przygody-z-ksiazka-4-blogi-w-projekcie/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

9 komentarze:

 1. Tego typu książki jeszcze przed nami, ale bardzo ciekawą pozycję przedstawiłaś. Warto ją poznać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już widzę jak Dusi świeciłyby się oczka na widok tej książki ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. chyba każdemu by się świeciły :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książki, w których są prawdziwe zdjęcia zwierząt! Nie wiem na czym to polega, ale mój 1,5-roczny Tedi też kocha książki ze zdjęciami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest książka, która na pewno zainteresowałaby moją Zośkę. Ona uwielbia wszelkie książki o zwierzętach. Wypatrzyłam na zdjęciu, że jest nawet coś o orkach, to super, bo mamy teraz etap wielkiej fascynacji orkami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie by ta książka zainteresowała, ale mojego Tuśka nie bardzo. Jakoś nie mogę wzbudzić jego entuzjazmu do książek przyrodniczych. Może muszę go zabrać do Zoo, żeby na żywo zobaczył niektóre zwierzęta, a potem sięgnąć do książek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje się dobrze opracowana i fajnie podana. Najbardziej nie lubię tych przestymulowanych, naćkanych encyklopedii, które nie pozwalają dziecku się skupić. A tutaj interesująco ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Buba Bajdocja1 maja 2016 16:41

  Fantastyczna książka! Zaraz po tej lekturze można grać w "Faunę" :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates