poniedziałek, 14 marca 2016

Od Sasa do Lasa. Zagadki nie tylko o zwierzętach.

Kreatywnie w domu

Bardzo lubimy książki, które służą nie tylko do czytania. Bardzo lubimy książki, dzięki którym można nieco wysilić szare komórki, użyć wyobraźni a jednocześnie ją ćwicząc. Książki z zagadkami świetnie się do tego nadają. Dziś właśnie będzie o takiej książce... książeczce pełnej wierszowanych zagadek dla przedszkolaków... ponad 70 wierszowanych zagadek dla przedszkolaków.


Zagadki są niedługie, zwykle czterowersowe, głównie o zwierzętach ale o roślinach, owocach, budowlach, potrawach czy postaciach z bajek również występują. Niewątpliwie mają różny poziom trudności - jedne zagadki nie sprawiały Kubie żadnych trudności, nad innymi musiał się nieco zastanowić. Kuba uwielbia wszelakie zagadki a ta książka jest wręcz urocza!

Gdyby dziecko a nawet rodzice nie byli pewni rozwiązania zagadki to pod każdą z nich znajdziemy ją zapisaną inną czcionką i w lustrzanym odbiciu.Smaczkiem dodanym do treści są piękne ilustracje wykonane przez samą autorkę. Takich ilustracji nie spotkałam jeszcze w żadnej książce. Ilustracje te nie są rysowane czy malowane, są zupełnie oryginalne, bo... szyte. Z wielobarwnych skrawków materiału, ozdabiane kolorowymi nićmi, wykonane z dokładnością i dbałością o detale. Skrawki materiałów różnią się kolorem, wzorem i fakturą, dzięki czemu powstają z nich naprawdę fantastyczne obrazy. Ja jestem w nich zakochana.

Polecam tą książeczkę wszystkim małym i większym bystrzakom.

ZAGADKI OD SASA DO LASA nie tylko o zwierzętach
Wydawnictwo: Literatura
Autor: Ewa Kozyra-Pawlak
Ilustrator: Ewa Kozyra-Pawlak
Oprawa: Oprawa twarda
Ilość stron: 48
Kategoria wiekowa: 3+

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates