czwartek, 17 marca 2016

Poczytajmy razem z Zieloną Sową

Kreatywnie w domuZarówno Kuba jak i Ola przepadają za tymi krótkimi, opowiadaniami, przepełnionymi ciepłymi i przyjaznymi ilustracjami. Minusem książeczek jest to, że są całkowicie uzależniające... dzieciaki po tygodniu czytania ich na okrągło znają je niemalże na pamięć i trzeba będzie zamówić kolejne ;)

W książeczkach tych poruszane są tematy bliskie dzieciom. Są pięknie zilustrowane i są przede wszystkim o zwierzętach, które co tu kryć kochają wszystkie dzieciaki. 

Poza prostą treścią każda książeczka niesie ze sobą również morał, czasami nawet nie jeden. Opowiastki są jednowątkowe i nakierowane na jeden konkretny problematyczny temat, który pod koniec książeczki zawsze jest, w jakiś sposób, rozwiązywany.

Doskonała lektura dla dzieci w każdym wieku. Miękka oprawa a kartki solidne.

Na końcu każdej bajeczki jest część dla rodziców: szereg pytań i podpowiedzi, czasem zabaw pozwalających na poruszenie tematyki, danej opowieści, w życiu codziennym, w sytuacjach bliskich dziecku. Jest to swego rodzaju scenariusz, który każdy rodzic, znający swoje dziecko, naciągnie pod nie właśnie i dzięki czemu jestem pewna, że wszyscy z dyskusji wyniosą mądrą życiową lekcję.


KURY NIE PIEJĄ to historia koguta, który obudził się z chorym gardłem i na pianie nie było szans. Zmartwiony tym faktem kogut pożalił się kurze a ona mu odpowiedziała aby się nie przejmował, ona załatwi sprawę, obudzi wszystkie zwierzęta następnego ranka. Kura czym prędzej przekazała tę wieść kotu i poprosiła aby ją przelazła innym zwierzętom. I tak od jednego do drugiego, informacja, rozniosła się po gospodarstwie. Wszystkie zwierzęta były nią ogromnie przejęte i zmartwione. Jak to możliwe przecież KURY NIE PIEJĄ!
Jak naszej kurze uda się obudzić zwierzaki? Czy da radę zapiać tak jak kogut? Tego Wam nie zdradzę... musicie sami przeczytać książkę ale zdradzę Wam, że zaskoczyła mnie ta kura :P

To opowieść pokazująca, że nie tylko standardy się sprawdzają, że odrobina sprytu i kreatywności też może świetnie zdać egzamin.

 
KURY NIE PIEJĄ
Wydawca: Zielona Sowa 
Autor: A. H. Benjamin
Data wydania: 2015
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 24
Wiek czytelnika: 4-5 lat

Na zaśnieżonej lodowej wyspie pośrodku oceanu mieszkała grupa doskonałych pingwinów. Były poważne, dobrze wychowane i niezwykle rozsądne. Wszystkie poza Kubusiem, który... no cóż... raczej nie był doskonały. Doskonały nie był ale za to świetnie się bawił, początkowo upominania współbraci mu nie przeszkadzały, nic sobie z nich nie robił, dalej szalał i brykał po swojemu, nie zważając na innych (normalni jakbym czytała o swoim Kubie :P może Kuby tak mają ;)). Jednak podczas pewnej śnieżnej zamieci zdarzyła się sytuacja która uświadomiła mu, że chyba nie jest mile widziany. Kiedy Kubuś odchodzi pozostałe pingwiny dochodzą szybko do wniosku, że bez niego wcale nie jest tak cudownie jak im się wydawało.
Bardzo pouczająca historia o inności, która działa w dwie strony. Ponieważ ta lekcja dała do myślenia i "doskonałym" pingwinom i Kubusiowi. Bo nie tylko to, że ktoś jest inny należy szanować a również to, że pozostałe pingwiny też mają prawo do robienia różnych rzeczy po swojemu i można się dobrze bawić ale przeszkadzanie to już nie koniecznie miła rzecz.

Książeczka ta jest strzałem w 10! Często bowiem czy to w przedszkolu czy na podwórku zdarza się dzieciom usłyszeć "nie chcę się z tobą bawić". Warto o tym rozmawiać z dziećmi.NIEDOSKONAŁY PINGWIN 
Wydawca: Zielona Sowa 
Autor: Steve Smallman
Data wydania: 2015
Format: 230x253
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 24
Wiek czytelnika: 4-5 lat


POSŁUCHAJ MAŁY opowiada o psie Figo, który jest bardzo szczęśliwym psem... jego państwo drapali go po brzuchu, dawali serdelki, pozwalali mu się wylegiwać na kanapie... Żyć nie umierać ;) Wszystko jednak się zmieniło gdy w domu zjawia się nowy, mały szczeniaczek. Już na wstępie Figo warczy na niego i dostaje "ochrzan" od swojego państwa. Robi się zazdrosny i nie rozumie po co domownikom drugi pies jak mają jego. Szybko jednak zmienia zdanie i bliżej zaprzyjaźnia się z "nowym" udzielając mu jednak kilku lekcji co mu wolno a czego nie. 

Świetna opowieść pokazująca dzieciom, że nie warto być zazdrosnym o młodsze czy starsze rodzeństwo, kiedy mama czy tata poświęcają mu ciut więcej uwagi. Warto mieć przyjaciela nawet jeśli to brat czy siostra :) 
POSŁUCHAJ MAŁY 
Wydawca: Zielona Sowa 
Autor: Steve Smallman
Data wydania: 2015
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 24
Wiek czytelnika: 4-5 lat

Poczytajmy razem to cudowna seria dla najmłodszych. Książki, które nie tylko bawią ale i rozwijają wyobraźnię oraz przekazują pozytywne wzorce zachowań. Kiążeczki, które pozwalają dziecku lepiej zrozumieć otaczający go świat.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates