wtorek, 8 marca 2016

Poprawiamy sprawność umysłową z Wyd. Siedmioróg

Kreatywnie w domu


Kubuś jest w wieku, w którym to nauka najlepiej przyswajana jest przez zabawę. Kolejny już raz bawimy się razem z Wydawnictwem Siedmioróg.


50 zadań na poprawienie sprawności umysłowej to coś dla fanów łamigłówek, zadań logicznych i matematycznych. W środku znajdziemy zadania rozwijające logiczne myślenie, sprawdzające spostrzegawczości a także umiejętność wnioskowania. Wszystko w formie zabaw tak by nauka kojarzyła się przyjemnie a dzieci z przedziału 7-9 lat bo właśnie im dedykowana jest książeczka miały frajdę rozwiązując kolejne zadania. Bo póki nauka jest zabawą to wszystko łatwiej się przyswaja a my jako rodzice powinniśmy zadbać by dziecko się nie zniechęciło.


 
Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron: 48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2011
Seria: Łamigłówki mądrej główki 

Liczenie w pamięci to zabawa zawiera około stu zadań utrwalających i poszerzających umiejętność wykonywania najprostszych działań matematycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie), a także zdolność logicznego myślenia, wyciągania wniosków, rozszyfrowywania i szukania poszlak. Zadania są ułożone według stopnia trudności – od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Atrakcyjna forma i prezentacja zadań sprawia, że rozwijanie umiejętności matematycznych staje się przyjazną zabawą a nie przymusem.


Wydawnictwo: Siedmioróg
Ilość stron: 64
Okładka: miękka
Rok wydania: 2012
Seria: Łamigłówki mądrej główki

Obie książeczki należą do szerszej serii książek edukacyjnych, uzupełniających program matematyki w szkole - serii Łamigłówki mądrej główki. Każda książka z serii porusza zagadnienia specyficzne dla określonego wieku ucznia. Zarówna ja jak i Kuba uwielbiamy tą serię!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates