czwartek, 31 marca 2016

Uczę się matematyki z Tropikiem

Kreatywnie w domu
Matematyka... przedmiot nie łatwy do opanowania i nie przez wszystkich uczniów lubiany. Ale jak się ją przedstawi dziecku w ciekawy sposób tak aby go do niej zachęcić a nie zniechęcić to nie jest ona ani trudna, ani "głupia" jak twierdzi większość dzieciaków.

Na szczęście Kuba póki co lubi matematykę i mam nadzieję, że już tak zostanie. Lubi rozwiązywać różne zadania a im więcej rozwiązuje tym bardziej utrwala sobie zdobytą wiedzę. Wiele książeczek z zadaniami już rozwiązał, wiele jeszcze przed nim. Są książeczki, które uwielbia i często po nie sięga ale są i takie, po które nie chętnie sięga. Dlatego nie zmuszam. Sam sobie wybiera książeczkę i sam sobie wybiera zadania, na które właśnie ma ochotę.

Dziś pokażę Wam książeczkę, w której Kuba zakochał się od pierwszego wejrzenia (inaczej tego nazwać nie można). Tropik matematyczny.


Tropik matematyczny 1 to książeczka przeznaczona co prawda dla pierwszaków ale Kuba nie ma najmniejszych problemów z rozwiązywaniem zadań w niej znajdujących się. Zadania są bardzo fajne, różnorodne i o zmiennym stopniu trudności. Pierwsze strony to zadania na podbudowanie własnej wartości... ooo to już umiem, jakie to proste (piszę w odniesieniu do mojego dziecka, bo inne dzieci w jego wieku w cale nie muszą posiadać jeszcze takiej wiedzy jak on).
W książeczce tej jest dużo zadań, które wymagają od dziecka nie tylko wykonania działań matematycznych ale również pokolorowania rysunku.
Są zadania, które najbardziej spodobały się Kubie... zadania sprawdzające tempo liczenia. W miarę przerobionego materiału, zadania te stają się coraz bardziej trudniejsze.


Tak jak pisałam... zadania są zróżnicowane, ciekawe i od czasu do czasu pojawia się przy nich tytułowy Tropik, który dodaje dziecku otuchy, z którym dziecko nie tylko liczy ale i gimnastykuje się ;)

Na prawdę bardzo fajnie wydana książeczka i chyba najbardziej polubiona przez Kubę.

Wydawca: Wydawnictwo Niko
Autor: Monika Kozikowska
Wydanie: 2013, wydanie I
Ilość stron: 88 stron
Oprawa: miękka

Tropik matematyczny to seria książeczek od klasy 1 do klasy 3. Mamy jeszcze tą dla drugoklasistów bo tak przypuszczałam, że ta dla pierwszaków to będzie tylko rozgrzewka. Tropik dla drugoklasistów jest już nieco trudniejszy ale jakość i różnorodność zadań stoi na takim samym poziomie.
Zakres działań zwiększył się do 20. Są również zadania sprawdzające szybkość liczenia i tu już tak prosto nie jest wszak to 2 klasa już ;)
Mniej więcej w połowie książeczki pojawia się mnożenie a wraz z nim i dzielenie.

Wydawca: Wydawnictwo Niko
Autor: Monika Kozikowska
Wydanie: 2013, wydanie I
Ilość stron: 88 stron
Oprawa: miękka

POLECAMY! 

Pamiętajcie... czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał ;)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

4 komentarze:

 1. My tez bardzo lubimy Tropika :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne! Żebyśmy tylko o nich pamiętali gdy przyjdzie pora nauki liczenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale trafiłaś z tym postem... Właśnie szukałam jakieś fajnej pozycji z zadaniami matematycznymi ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka bardzo lubi zadania z Tropika. Chodzi do II klasy i bardzo fajnie można trenować liczenie ,,minutki" zadania z treścią oraz dodawanie większych wartości. Polecam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates