wtorek, 29 marca 2016

Wesołe książeczki od Siedmiorogu

Kreatywnie w domu
Wesołe książeczki to seria książeczek dla najmłodszych Wydawnictwa Siedmioróg. Kartonowe, 14 stronicowe książeczki o niewielkich rozmiarach ułatwiających dzieciom samodzielne trzymanie i przewracanie stron. Cała seria liczy 10 książeczek. Dziś przedstawię Wam 4 z nich.


Opowieści w książeczkach są nie za długie i bardzo proste, posiadają morał, który można bardzo łatwo dzieciom wytłumaczyć. Piękne, bardzo kolorowe, wyraziste ilustracje przyciągają wzrok małego czytelnika.


Źrebaczek Kacperek nie należy do najgrzeczniejszych dzieci. Ani chwili nie może ustać w miejscu. Jest ciekawski jak każde dziecko. Pragnie zwiedzać świat. Niestety mama nie chce z nim wędrować zbyt daleko. Wiele razy przestrzegała go przed niebezpieczeństwem, które może na niego czyhać poza granicami domu. Kacperek nic sobie z tego nie robił. Pewnego dnia postanawia, że pokaże, jaki jest duży i sam wyruszy w świat. Wstaje wcześniej niż inne zwierzęta, przemierza znane mu okolice i odkrywa leśne zakątki. Dzikie zwierzęta dziwią mu się, że odważył się wyruszyć bez mamy. Źrebak przejął się ich słowami dopiero, gdy nadeszła burza i nie miał gdzie się schować. Przestraszonego i zmarzniętego uciekiniera po jakimś czasie odnalazła mama.


Przymierze Krasnoludka to ciepła opowieść o chorej wiewiórce Lotce, która marzyła by polecieć balonem. Wiele miesięcy przygotowań i poleciała lecz lot nie trwał długo. Na drodze stanęła jej sucha gałąź, o którą to zahaczył balon. Lotka bardzo się poobijała. Ale dzięki wspaniałym przyjaciołom, którzy w tajemnicy przed nią zreperowali jej balon mogła udać się w swoją wymarzoną podróż.
 

Wielka tajemnica zabawek to historia zabawek oraz klauna Śmieszka, który przez jeden dzień był nieuprzejmy dla swoich przyjaciół. Wszystkie zabawki dobrze się bawiły ale klaun Śmieszek psuł im zabawę, był niezadowolony, nie był uprzejmy dla swoich przyjaciół. Za karę miał posprzątać strych. Przyjaciele jednak postanowili mu pomóc, gdyż jedno niemiłe zachowanie nie może zaważyć na szali prawdziwej przyjaźni. Czy klaun Śmieszek zrozumiał swój błąd? Piękna opowieść o tym, że przyjaciół ma się na dobre i złe.
 

Nie lubię stereotypów... samochody są tylko dla chłopców, a lalki - dla dziewczynek. Nie zgadzam się z tym podziałem i dlatego uważam, że książeczka Rozpoznaję pojazdy jest przeznaczona zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. W końcu dziewczynki też muszą wiedzieć, jak wygląda autobus, czy metro.

Książka o pojazdach jest o tyle ciekawa, że są tam środki komunikacji miejskiej, maszyny, a także inne samochody. Bardzo podoba mi się taka różnorodność pojazdów. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania różnych typów. Plusem jest też to, że samochody są wiernie przedstawione względem oryginału.
 
Polecamy książeczki z wesołej serii.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates