piątek, 22 kwietnia 2016

FAKTOZABAWA z wyd. Olesiejuk

Kreatywnie w domu


Wydawnictwo Olesiejuk wypuściło nową serią książeczek zatytułowaną FAKTOZABAWA. Każdy mały i większy miłośnik medycyny, dzikich zwierzaków, dinozaurów czy kosmosu znajdzie tu coś dla siebie. Rozrywka i edukacja w jednym!


Na pierwszy rzut oka książeczki wyglądają niesamowicie ciekawie. Byłam więc bardzo ciekawa jak wyglądają one w środku, co zawierają i czy przyciągną uwagę dziecka.

Zaczynając od okładki... z pewnością przyciągnie uwagę młodych czytelników za sprawą okrągłego plastikowego okienka. W nim to bowiem widzimy pierwszą faktokartę, która w zależności od kąta pod jakim na nią patrzymy pokazuje nam różne fazy księżyca, poruszający się szkielet czy też lwa otwierającego i zamykającego paszczę. W okienku każdej książki mieszczą się 4 karty, które z jednej strony zawierają obraz a z drugiej w postaci spirali rożne ciekawostki na dany temat. Bardzo fajny pomysł. Mój przedszkolak jest zachwycony kartami zwłaszcza tymi mieniącymi się.

Wewnątrz każdej z książeczek kryją się różne zadania. Spora część z nich oparta jest na tym co dzieci lubią najbardziej... naklejki, których jest aż 300! Jest tu dużo interesujących faktów i ciekawostek. Wszystko w małych łatwych do zapamiętania bitach. Poparte dużą ilością kolorowych i przejrzystych ilustracji.Na końcu książeczek znajduje się quiz sprawdzający i podsumowujący wiedzę dziecka a także odpowiedzi do zadań znajdujących się w książkach.
 

Bardzo fajne książeczki, które po wyklejeniu i uzupełnieniu, stanowić będzie kolorową książkę, która nie raz posłuży do czytania i i przypominania sobie zdobytych informacji.

Minusem tych książeczek jest jedynie grubość stron... ja mimo wszystko dałabym nieco grubsze :)Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates