czwartek, 21 kwietnia 2016

Główka pracuje, teścik rozwiązuje

Kreatywnie w domu


W jaki sposób sprawdzić wiedzę dziecka? Najprostszy to przez zabawę, rozwiązywanie różnych łamigłówek i testów. Wydawnictwo Niko wyszło temu na przeciw i stworzyło serię książeczek sprawdzających na bieżąco wiedzę i umiejętności szkolne uczniów klas 1, 2 i 3. Seria Główka pracuje, teścik rozwiązuje mają być pomocą i inspiracją dla nauczycieli ale nic nie stoi na przeszkodzie aby również rodzice z nich korzystali.


Tematyka sprawdzianów została dopasowana do pór roku, zjawisk zachodzących w przyrodzie, świąt - jest bliska i przyjazna dziecku. 


Każdy test przeprowadzany jest na czas. Zawiera szczegółowy plan sprawdzanych umiejętności i nabytych wiadomości, kartę samooceny ucznia, miejsce na ocenę i komentarz nauczyciela oraz szczegółową instrukcję do sprawdzania i  oceny.Każde zadanie jest punktowane. W prawym dolnym roku każdego zadania jest wskazana maksymalna punktacja jaką może dziecko zdobyć.
W miarę rozwiązywania kolejnych testów, ich poziom wzrasta gdyż wzrasta również wiedza dziecka.

Wydawca: Wydawnictwo Niko
Autor: Monika Kozikowska
Ilość stron: 80
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2012

Kuba bardzo lubi rozwiązywanie zadań na czas. Książeczki są bardzo fajnie opracowane. Za nami jeden test a jego rozwiązanie nie przyprawiło Kubie zbytnich problemów. Aaaa i czasu nawet mu zostało ;) Zobaczymy jak poradzi sobie z kolejnymi :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates