czwartek, 7 kwietnia 2016

Ilutrowana encyklopedia dla dzieci o zwierzętach

Kreatywnie w domu


Kuba polubił wszelkie encyklopedie dla dzieci. I choć czasu na czytanie coraz mniej... nastała wiosna, podwórko wygrywa to mimo to dość często zagląda do swoich zbiorów książkowych. Coraz częściej sięga po te bardziej naukowe książki. Dziś na tapetę bierzemy Zwierzęta a dokładniej Ilustrowaną encyklopedię dla dzieci.


Zwierzęta. Ilustrowana encyklopedia dla dzieci to bardzo piękna książka dla małych miłośników zwierząt.


Na samym wstępie znajduje się bardzo czytelny spis treści, dzięki któremu mali czytelnicy bez problemu są w stanie dotrzeć do wybranego fragmentu książki.


Książka podzielona jest na 4 działy tematyczne - układ jest prosty i przejrzysty.


Pełna jest pięknych zdjęć owadów, ryb, gadów, ptaków, ssaków, ilustracji przybliżających życie w różnych warunkach (dżungla, wysokie góry, lasy, prerie, rafy, ziemia, bieguny).
Ponadto mali czytelnicy zobaczą również, w jaki sposób zwierzęta chronią się przed naturalnymi wrogami.


Dzieci wśród zwierząt znajdą sporo takich, które znają z okolic czy nawet własnego domu, co zachęci je do zgłębiania ich zwyczajów. 


Książka jest napisana prostym językiem, tak by odbiorcy- dzieci w wieku 7- 10 lat, wszystko doskonale zrozumieli. Treść jest bardzo dobrze opracowana. Informacje o zwierzętach są tak przedstawione, aby nie nudziły lecz wzbudzały ciekawość. 
Dodatkowym atutem są piękne ilustracje, obrazujące treść strony. Ich realistyczność szczegółowo oddaje wygląd zwierząt.

Na końcu książki znajduje się słowniczek trudnych pojęć oraz indeks, umożliwiający szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji. Dziecko może w pełni samodzielnie korzystać z encyklopedii. Znajdzie w nich wiele informacji uzupełniających i porządkujących wiedzę szkolną. 


Uważam, ze taka encyklopedia jest ważnym elementem biblioteczki małego człowieka- wiedza zawsze się przydaje, a dziecko może zabłysnąć ciekawostkami wśród kolegów w przedszkolu.


Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: Mariusz Lubka
Ilustrator: Artur Lobus, Lesław Kostulski, Aleksandra Ozyra, Mariusz Lubka
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 76
Oprawa: twarda

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates