sobota, 2 kwietnia 2016

Ja i moje ciało. Ilustrowana encyklopedia dla dzieci

Kreatywnie w domu


Każde dziecko w pewnym wieku zaczyna zadawać nam rodzicom mnóstwo pytań baaa dzieci są mistrzami w zadawaniu pytań... pytań często określanych przez dorosłych jako pytania z kategorii tych niewygodnych. Bardzo często właśnie te najprostsze pytania wbrew pozorom sprawiają nam dorosłym największy kłopot... pytanie dotyczące płci, narządów czy skąd się biorą dzieci... Tematy niby proste ale większość dorosłych to właśnie na tych najprostszych pytaniach polega. Bo jak wytłumaczyć kilkulatkowi skąd się wziął. Nie lada wyzwanie prawda? Zastanawiamy się co pasuje powiedzieć, jak dostosować naszą odpowiedź do wieku dziecka. Odpowiedź, że dzieci rodzą się w kapuście czy też bocian je przynosi w dzisiejszych czasach wręcz nie wypada już tworzyć takich absurdalnych historyjek. Dzisiejsze dzieci często gęsto wiedzą więcej niż nam rodzicom się wydaje. 

Znalazłam pięknie wydaną ilustrowaną encyklopedię dla dzieci, która w znacznym stopniu pomoże nam rodzicom w sensowny sposób odpowiedzieć na te ważne stawiane przez dziecko pytania.W Encyklopedii Ja i moje ciało teksty zostały dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pisane są w sposób przejrzysty prostym językiem. Nie znajdziemy tu długich ciągłych tekstów a krótkie i zwięzłe ciekawostki. Poza tym można otworzyć książkę w dowolnym miejscu i przeczytać choćby jeden jej fragment. Encyklopedia ta wzbogacona jest w piękne realistyczne ilustracje, na które dzieci zwracają szczególną uwagę i sprawiają, że dzieci się nie nudzą.

Encyklopedia składa się z 5 rozdziałów.


Na końcu książki znajduję się słowniczek, w którym wyjaśnione zostały podstawowe pojęcia związane z naszym ciałem takie jak: pępowina czy żyły. Znajduje się również indeks alfabetyczny, dzięki któremu łatwiej jest poruszać się po encyklopedii.


Encyklopedia ta przybliża dzieciom ciekawe zagadnienia z zakresu anatomii.
 Krok po kroku przedstawia etapy rozwoju człowieka od poczęcia do trudny wiek dojrzewania. 


Z encyklopedią tą dzieci dowiedzą się w jaki sposób należy dbać o zdrowie, higienę czy bezpieczeństwo. Oswoją się z najczęstszymi chorobami oraz lekarzem.Encyklopedia uczy również odpowiednich zachowań i reakcji w sytuacjach zagrożenia.
Bardzo fajny napisany jest rozdział Wiem więcej, który napisany jest w formie pytań i odpowiedzi. Można tu znaleźć dodatkowe, bardzo ciekawe informacje. Bo czy Ty wiesz skąd się biorą łzy?
Kuba jest tą książką bardzo zafascynowany. Czyta ją z każdym kto pojawi się u nas w domu :)

Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: dr Lilianna Minkowska, Aleksander Minkowski
Liczba stron: 72
Oprawa: twarda

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Wprawdzie lubimy bardzo inną książkę o ludzkim organiźmie z okienkami ale ta również wydaje się ciekawa :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates