środa, 13 kwietnia 2016

Mapa świata w wersji magnetycznej

Kreatywnie w domu
Żeby móc podróżować chociażby palcem po mapie trzeba mieć mapę. My ostatnio duuuużo podróżujemy w różnych blogowych projektach dlatego też zaopatrzyliśmy się w suuuperaśną magnetyczną mapę, mapę którą można powiesić na ścianę dzięki czemu staje się świetną dekoracją dziecięcego pokoju. Mapę, która jednocześnie jest bardzo ciekawą i rozwijającą zabawką.


Całość jest dość dużego formatu i składa się z 92 elementów. Wszystko wykonane jest z drewna, solidne i trwałe. Magnesy trzymają się bardzo mocno i bez obaw można powiesić puzzle na ścianie. Nic się nie odczepi i nie spadnie. Po zdjęciu magnesów mapa wygląda tak...


Na mapie zaznaczone są kontury poszczególnych elementów puzzli tak aby dziecko nie miało problemów z ich ułożeniem... w końcu to ponad 200 elementów. Dodatkowo każdy kontynent ma inną barwę.Umieszczając na niej poszczególne elementy dodajemy jej kolorytu i charakteru - a tym samym dobrze zapamiętujemy dany region.


  

Puzzle są świetnej jakości, drewniane i grube, zawierają ciekawe miejsca, charakterystyczne budowle, przedmioty, stroje - wszystko to w bardzo atrakcyjnej formie, zachęcającej dziecko do zabawy. 

Nazwy są w języku angielskim, więc oprócz geografii dziecko przyswaja język obcy.
W prawdzie producent poleca puzzle dzieciom w wieku szkolnym ale nic nie stoi na przeszkodzie aby te młodsze dzieci zgłębiały swoją wiedzę dzięki tej mapie.Warto pamiętać, że tego typu układanki są nie tylko ciekawą rozrywką i skuteczną formą przyswajania wiedzy, ale także rozwijają logiczne myślenie, koncentrację i precyzję oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Wszystkie te elementy są niezwykle ważne w rozwoju naszych dzieci.
Drewniane puzzle magnetyczne Mapa Świata to wytwór marki Janod. Zabawki Janod to świetne zabawki najwyższej jakości, niebagatelny design, unikalne, tworzone z drewna. Jedna z moich ulubionych marek :) Do kupienia u tatata.pl

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

5 komentarze:

 1. Musimy ją mieć :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialna! Widać, że posłuży na lata :)

  OdpowiedzUsuń
 3. www.karolowamama.blogspot.com21 kwietnia 2016 11:11

  super! Kochamy mapy. Nooo. Choć mamy ich już tyle, a jedną wielką na ścianie...to i tak niedosyt jest i jak tylko widzę coś nowego oczy mi się świecą;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates