wtorek, 12 kwietnia 2016

Matematyka z uśmiechem

Kreatywnie w domu


Matematyka może być przyjemna i od jakiegoś czasu staram się Wam to udowodnić :) Matematyka wcale nie musi być zmorą, najbardziej nielubianym szkolnym przedmiotem. Wystarczy podejść do niej z uśmiechem... my właśnie tak zrobiliśmy i razem z Wydawnictwem NIKO świetnie bawimy się matematyką :)


Nauka jest najbardziej efektywna kiedy sprawia radość... a z książeczkami Matematyka z uśmiechem nie może być inaczej :)

Matematyka z uśmiechem to seria trzech książeczek od klasy 1 do 3 szkoły podstawowej. Dziś przyjrzymy się bliżej dwóm pierwszym klasom. Zadania w nich zawarte oparte są na tematyce bliskiej dzieciom. Nie są abstrakcyjne, są dobrze przemyślane. Zadania przedstawione są z zachowaniem zasady stopniowania trudności. 


Wśród zadań są zadania na spostrzegawczość, orientację czy odwzorowania.


Labirynty, zadania z działaniami.

Jest wprowadzenie miary pieniądza, czasu i długości.
Zadania bardzo zróżnicowane i ciekawe. Z tymi książeczki dzieci nie będą się nudzić. Mój Kubek bardzo często po nią sięga i baaardzo lubi rozwiązywać z niej zadania.

Z książeczką przeznaczoną dla klasy pierwszej Kubek utrwali sobie posiadane już wiadomości oraz usprawni sobie "matematyczne myślenie". Nabierze takiej wprawy w zakresie wykonywanych działań. Bez dwóch zdań nauczy się wykorzystywać posiadaną wiedzę w praktycznym działaniu. Książeczka ta jest niejako wstępem do książeczki dla klasy drugiej.


W książeczce tej z kolei w większości królują już zadania tekstowe. Zadania są tak skonstruowane, aby ich opisy zawierały sugestie dotyczące sposobu analizy treści oraz metod ich rozwiązywania. Dziecko rozwiązując kolejne zadania nabiera takiej wprawy w samodzielnej pracy z zadaniami tekstowymi.

 

POLECAM! Na prawdę bardzo fajnie przygotowane książeczki z zadaniami. Przyjemnie popatrzeć na dziecko, które z uśmiechem na buzi pokonuje kolejne strony zdań.

Wydawca: Wydawnictwo Niko
Autor: Elżbieta Jardanowska
Ilość stron: 64
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015

Wydawca: Wydawnictwo Niko
Autor: Elżbieta Jardanowska
Ilość stron: 64
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2015


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates