sobota, 9 kwietnia 2016

Mały Książe bo dobrze widzi się tylko sercem

Kreatywnie w domu
Książka, na którą nigdy nie jest za wcześnie. Książka, którą zupełnie inaczej odbiera się w wieku przedszkolnym, inaczej w wieku nastoletnim a jeszcze zupełnie inaczej będąc dorosłym. Za każdym razem patrząc z innej perspektywy, wyciągnie się inne wnioski, czerpie inne doznania. Książka, która opowiada, o dziecięcym spojrzeniu na świat, czystym wręcz dziecięco naiwnym ale otwartym na najwyższe wartości, o małym człowieku który uczy dorosłego co tak naprawdę jest istotne, co jest sednem rzeczy.


Mały Książe to opowieść, która niezmiennie wzrusza, porywa serce, zmusza do zatrzymania się, zastanowienia. Pod warstwą bajkowej fabuły i przejmujących ilustracji znajduje się coś więcej - warstwa symboliczna, dotykająca prawd uniwersalnych. Opowieść o miłości, przyjaźni, prawdziwych wartościach, wyobraźni, ale również o odpowiedzialności i cierpieniu. Napisana prostym językiem, bezpretensjonalnym, bez moralizowania, owijania w bawełnę, z pełną otwartością a wręcz dziecięcą naiwnością. Żadna recenzja nie odda jej uroku.


Aż trudno uwierzyć, że historia tego małego złotowłosego chłopca została już przetłumaczona na ponad 250 języków, jest wydawana od 1943 roku i to w milionach egzemplarzy na całym świecie! Nie wierzę, że ktokolwiek mógł przejść przez życie nie poznając choćby przelotnie postaci jasnowłosego chłopca, pochodzącego z planety, niewiele większej niż on sam. Planety na której mieszka wraz z Różą, planety którą musi codziennie pielęgnować i oczyszczać z baobabów.  Książka kochana przez całe spektrum wiekowe czytelników choć prawdziwe jej sedno i głębię odkrywa się z czasem.  

 "A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"


Mały Książę
Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: Antoine de Saint-Exupéry
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 128

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates