piątek, 1 kwietnia 2016

Poznaję Europę i Świat

Kreatywnie w domu


Geograficznej edukacji ciąg dalszy... poprzedni miesiąc minął pod znakiem poznawania Polski, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Dziś wyruszamy w dalszą podróż, podróż po Europie a nawet i dalej. Podróż z Zieloną Sową.


Gry przeznaczone dla dzieci 6+. Gry solidne, trwałe, z piękną szatą graficzną. To idealne propozycje dla najmłodszych dzieci, które rozpoczynają przygodę z tym rodzajem aktywności. Gry, które znakomicie utrwalają zdobytą wiedzę i pomagają odkryć nowe zagadnienia.


Poznaję Europę to gra, w której zadaniem graczy jest dotrzeć z Lizbony do Oslo, po drodze odpowiadając na różne pytania dotyczące Europy. 


W pudełku znajdziemy:
- książeczkę z instrukcją i zadaniami dla dziecka
- planszę
- 5 kolorowych pionków i kostkę
- 25 kart pytań
- 25 kart ruchu.

Zasady gry:
Karty pytań oraz ruchu tasujemy i układamy w jeden wspólny stos. Przed każdym rzutem kostką gracz bierze pierwszą kartę ze stosu. Jeśli trafi na kartę z pytaniem, odpowiada na pytanie na niej zadane. Jeśli odpowie poprawnie, rzuca kostką i przesuwa swój pionek o wyrzuconą liczbę oczek. Jeśli odpowie źle, nie rzuca kostką, traci kolejkę. Pytania są różne... niektóre są dość łatwe, inne mogą sprawiać problem (na szczęście wydawca pomyślał o tym i na końcu książki umieścił odpowiedzi). Ułatwieniem w udzieleniu odpowiedzi jest fakt, iż prawidłową odpowiedź udzielamy z trzech podanych na kartach odpowiedzi (nawet jak nie wiemy, zawsze jest szansa poprawnie trafić ;))


Jeśli gracz trafi na kartę z poleceniem to wykonuje polecenie na nim zapisane.


Jeśli gracz trafi na katę Nadchodzi burza to traci jedną kolejkę (nie rzuca kostką).


Jeśli gracz trafi na kartę Bilet na prom to zatrzymuję kartę do wykorzystania przy przeprawie promowej, rzuca kostką i przemieszcza swój pionek o wyrzuconą liczbę oczek.


Dodatkowo na planszy czyhają na gracza pola specjalne... Madryt, Bukareszt, Paryż oraz Ryga. Dwa pierwsze są miejscami szczęśliwymi gdyż przesuwają pionek gracza odpowiednio do Rzymu i Warszawy. Z kolei dwa ostatnie to miejsca pechowe - w Paryżu gracz traci kolejkę a Ryga... no cóż gracz musi udać się w dłuższą podróż, omijając przeprawę promową.


Na planszy znajdują się dwa miejsca, które mogą znacząco przybliżyć graczy do mety - pola oznaczone literką P - przeprawa promowa. Jeśli gracz, który stanął na takim polu i posiada kartę Bilet na prom przesuwa swój pionek na drugą stronę przeprawy. Jeśli gracz nie posiada karty Bilet na prom to traci kolejkę. Choć może się tak zdarzyć, że w następnej kolejce, po wzięciu karty z pytaniem odpowie na nie prawidłowo i wyrzuci 6 oczek na kostce, wówczas może przeprawić się na drugą stronę. Jeśli nie wyrzuci 6, traci kolejkę. Jeśli z kolei zdobędzie kartę Bilet na prom, przeprawia się na drugi brzeg. Więc nie do końca te pola przeprawy promowej są takie złe ;)


Oczywiście zwycięzcą jest ten gracz, który jako pierwszy dotrze do mety.

Do gry dołączona jest książeczka, która wprowadza dziecko do Europy.
A gdy dziecko na dobre rozgości się w europejskich państwach, może udać się w dalszą podróż zwiedzając pozostałe kontynenty naszego globu.


Poznaję Świat zawiera:
- książeczkę z instrukcją i zadaniami dla dziecka
- planszę
- 4 kolorowe pionki i kostkę
- 50 kart pytań.
Zadaniem graczy jest jak najszybsze okrążenie całego świata i dotarcie do swojego domu znajdującego się na środku planszy.


 Na planszy znajdują się pola o różnych kolorach. I tak, gdy gracz stanie na:
- fioletowym polu - bierze ze stosu kartę i odpowiada na zadane na niej pytanie. Jeśli odpowie poprawnie, pozostaje na danym polu. Jeśli udzieli błędnej odpowiedzi, cofa się o 3 pola (nie dalej niż do swojego pola START)


- różowym polu - chowa się przed niedźwiedziem, wilkiem, bizonem albo burzą piaskową, a jak się chowa to czeka jedną kolejkę ;)- polu z gwiazdką w kolorze swojego pionka - gracz (zgodnie ze strzałką przy tym polu) schodzi na ścieżkę do swojego domu. Jednak aby dostać się do domu, musi wyrzucić dokładną liczbę oczek, jakiej potrzebuje aby wejść do środka.


Bardzo fajna gra, lecz aby w nią zagrać gracze muszą posiadać już dużą wiedzę.

Do gry oczywiście dołączona jest książeczka, która jakby nie patrzył jest tylko wstępem do gry.

Na końcu książeczki zarówno tej z Europy i tej ze Świata znajdują się dyplomy MISTRZA WIEDZY. Każde dziecko będzie baaaardzo szczęśliwe i dumne z siebie gdy je zdobędzie.


POLECAMY!

Wszystkie zestawy z serii POZNAJĘ są świetne i są znakomitą formą zdobywania wiedzy.Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 Comments:

  1. www.karolowamama.blogspot.com2 kwietnia 2016 18:24

    czad! nie widziałam tego! wpisuję na listę do kupienia!!!!!
    ps. pracujemy nad postem o podróżach...tym co to mi na ambicje wjechałaś:P

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates