poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Rozwijamy spostrzegawczość 2-3 latka

Kreatywnie w domu


Moje nowe odkrycie... seria książeczek dla najmłodszych... choć wydawca zaleca je dla dzieci w wieku 4-6lat ja uważam, że są one stworzone dla znacznie młodszych dzieci... 2-3latków. 


Świetne książeczki rozwijające spostrzegawczość. Duży kartonowy format sprawia, że ilustracje i elementy, które należy odszukać są odpowiedniej wielkości i widoczności.


Każda z książeczek składa się z 10 stron a na nich po 5 kolorowych ilustracji bogatych w szczegóły tematycznie nawiązujące do tytułu książki. Do każdej ilustracji jest 5 elementów, które dziecko stara się na nich odszukać.


Czasami tylko jeden przedmiot wśród szukanych elementów występuje na ilustracji, czasami dwa czy pięć. Dzięki czemu maluchy mają okazję poćwiczyć naukę liczenia.

Niektóre szukane elementy od razu rzucają się w oczy, inne są nieco schowane np. za drzewem, za fotelem i tylko drobna jego część wystaje.

A gdy znajdziemy już wszystkie zadane elementy możemy poprosić dzieci o poszukanie innych przedmiotów.Moje dziewczynki uwielbiają te książeczki. Siedzą i doszukują się. Raz uda się Oli znaleźć szybciej, raz Emi. 5latek szybko się jednak przy nich nudzi. Książeczki, które na prawdę potrafią zająć maluchy na dłuższą chwilę i nie koniecznie obecność mamy czy taty jest wymagana ;)


 Seria popatrz i znajdź to 4 książeczki... W domu, W przedszkolu, W mieście i Na wsi.
POLECAMY!


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Alex kupił całą serie w okolicy świąt na wyprzedaży. Rewelacyjne obrazki, Maluch ma dopiero 14 miesięcy ale już się podoba i często wraca do oglądania książeczek. Na razie wyszukujemy najprostsze duże elementy np kot, krowa itp. Z czasem na pewno dojdziemy i do tych mniejszych :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates