środa, 27 kwietnia 2016

Świat zwierząt w wydaniu Zielonej Sowy

Kreatywnie w domu


Kuba od jakiegoś czasu wykazuje swoje zainteresowania w kierunku zwierząt. Wszelakie książki z nimi wertuje w tą i z powrotem. Ogląda ilustracje, słucha gdy ktoś mu czyta. Wydawnictwo Zielona Sowa w swojej ofercie ma bardzo przyjemną serię książeczek właśnie o zwierzętach... ptakach, zwierzętach wodnych czy egzotycznych. Skusiłam się na nie, tym bardziej, że ich cena nie przekracza 10zł!


Książki na pierwszy rzut oka są fajne. Sztywna , kolorowa okładka przyciąga oko, nie tylko dziecka (jak widać moje przyciągnęła :P). Środek książek jeszcze lepszy. Obszerny spis treści, cudne ilustracje przedstawione w kolorowej, atrakcyjnej dla dzieci formie... takie realne. Każde zwierzę wygląda jakby żyło i miało wyjść zaraz z książki. Widać wszystkie detale, szczegóły. Każda strona zawiera mnóstwo faktów i ciekawostek o zwierzętach, ich występowaniu, zachowaniu i wyglądzie. Przy każdym zwierzęciu znajduje się też „Kącik Omnibusa” z dodatkowymi informacjami dla rządnych wiedzy dzieciaków.

Każda książka prezentuje portrety znanych i tych mniej znanych zwierząt, zarówno małych, jak i olbrzymich, drapieżnych i całkowicie niegroźnych, zwinnych i powolnych, delikatnych i masywnych.   

Dzięki tej wspaniałej serii książek, dzieci dowiedzą się, jakie zwierzęta kryją się w morskich głębinach, poznają wyjątkowych mieszkańców Polski, przeczytają o przeróżnych rekordzistach w świecie zwierząt i zobaczą, co potrafią ptasi władcy przestworzy. 

Co ja się będę wymądrzać... sami zobaczcie i przekonajcie się jakie wspaniałe książki odkryłam...

 
 
 

 

 
 Prawda, że pięknie wydane książki? Ja jestem nimi zauroczona! 

Jestem pewna, że te książki będą bardzo dużo w użyciu. Wiedza podana w ciekawy, prosty sposób, który interesuje dzieci, rodziców i wszystkich kochających przyrodę.

 Jeśli szukanie dobrych książek dla dzieci o zwierzętach to z czystym sercem ją polecam!

Całą serię książeczek możecie zdobyć TUTAJ.

I chociaż Wydawnictwo Zielona Sowa podaje informację, że książeczki te są dla dzieci +9 to z pewnością zainteresują nie jedno młodsze dziecko :)


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Ja ostatnio zakupiłam promocyjnie 2 części encyklopedii o zwierzętach i córka jest bardzo zainteresowana. Więc wiem, że takie książki, by jej się też spodobały.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates