niedziela, 24 kwietnia 2016

Szkoła czytania i pisania z Niko

Kreatywnie w domu


Nie tak dawno pokazywałam Wam książeczki, które skradły nasze serce jeśli chodzi o naukę matematyki, dodawania i odejmowania a także innych pojęć z matematyką związanych... książeczki Wydawnictwa Niko. Ale Niko to nie tylko matematyka czy ćwiczenie rączki i pisanie po śladzie to również nauka czytania.

 

Szkoła czytania i pisania to książeczka, która według wydawcy przeznaczona jest dla uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej. Z nią dziecko pozna/utrwali litery oraz opanuję czytanie.


W książeczce tej każda literka wprowadzana jest osobno... najpierw samogłoski, później spółgłoski i dwuznaki. Litery pisane i drukowane. Dzieci mogą poćwiczyć pisanie w liniaturze czy po śladzie. Mogą poćwiczyć czytanie sylab, podpisów pod obrazkami, utrwalić pojęcia takie jak głoska, litera, sylaba, wyraz czy zdanie.

Wśród zadań znajdują się takie zadania jak: wyszukiwanie
Rodzaje ćwiczeń z zakresu terapii pedagogicznej: wyszukiwanie różnic między wyrazami o podobnej budowie graficznej, wyszukiwanie wyrazów ukrytych w wyrazach,  odnajdywanie różnic między obrazkami, układanie podpisów z sylab, dobieranie brakującej sylaby i wiele wiele innych :)

Polecenia do zadań są proste i zrozumiałe. Zadania są powtarzalne.

Dla nas jest to książeczka taka pół na pół... bo o ile jako tako problemów z literkami, sylabami i czytaniem nie mamy o tyle pisanie w liniaturze to dla nas problem. Dlatego jest to dla nas bardzo fajna książeczka utrwalająca a z drugiej strony wprowadza coś nowego... pisanie.

Szkoła czytania i pisania
Wydawca: Wydawnictwo Niko
Autor: Małgorzata Podleśna
Oprawa: miękka
Ilość stron: 100
Rok wydania: 2015

Dla dzieci, które umieją już samodzielnie czytać polecamy fajną książeczkę sprawdzającą na ile dziecko zrozumiało przeczytany przez siebie tekst.


Rozumiem co czytam podzielone jest na trzy stopnie trudności... łatwy, średni i trudny. Taki podział pozwoli dostosowanie odpowiedniego poziomu do swoich możliwości.


Każda karta pracy to teks do samodzielnego przeczytania i zadania odnoszące się do tego tekstu. Im wyższy stopień trudności tym teks do czytania wydłuża się.Jeśli któryś z rodziców miałby problem w sprawdzaniu poprawności rozwiązanych przez dziecko zadań, może skorzystać ze ściągawki z odpowiedziami umieszczonymi na końcu książki.


Bardzo fajna książeczka i z pewnością z niej skorzystamy w przyszłości. Na ten moment jeszcze nie dla nas :)

Rozumiem co czytam
Wydawca: Wydawnictwo Niko
Autor: Elżbieta Dędza
Oprawa: miękka
Ilość stron: 64
Rok wydania: 2008

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Aleksandra Greszczeszyn2 maja 2016 11:47

    My korzystamy od kilku dni właśnie z książki "Rozumiem, co czytam" i bardzo nam sie podoba. Julka potrzebuje takich ćwiczeń. Są bardzo fajnie przygotowane.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates