niedziela, 15 maja 2016

59 bajek o zwierzętach

Kreatywnie w domu


Nie znam dziecka, które nie lubiłoby zwierząt. Każde dziecko marzy o tym aby w domu mieć jakiegoś pupila i nie ważne czy to będzie pies, kot, chomik czy świnka morska. Każde dziecko marzy... ale nie każde dziecko może mieć swoje zwierzątko :( Każde dziecko natomiast może mieć przepiękną książkę o zwierzątkach.


Książka, w której zawarto... 59 bajek o zwierzętach!

Co podbiło moje serce... ba nie tylko moje bo dzieciaki są nimi oczarowane to przepiękne ilustracje. W pierwszej części książki może nie są aż tak realistyczne jak w drugiej ale sami przyznajcie... są piękne!

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich przedstawia perypetie różnych zwierzątek, z którymi dzieciaki mogą się utożsamiać. Podczas tych perypetii towarzyszy nam cała paleta uczuć i emocji... radość, smutek, tęsknota, dyskryminacja, spełnianie marzeń, zazdrość o młodsze rodzeństwo czy szukanie miłości. Dzieci odkryją, że tęsknota za rodzicami jest czymś naturalnym i nie są same z tym uczuciem. Tak mają wszystkie dzieci, ale rodzice zawsze wracają, więc nie trzeba się z tego powodu smucić. Uświadomią sobie również, że że mama kocha wszystkie swoje dzieci tak samo, nawet jak ma ich więcej niż jedno i nie ma zbyt wiele czasu aby poświęcić swoją uwagę każdemu z nich z osobna.

Druga część książki opowiada w sposób ciekawy i przystępny o najróżniejszych zwierzętach ze wszystkich stron świata. Dzieci poznają zwierzęta nie tylko te zamieszkujące okoliczne podwórka, ale także odległe kraje Afryki czy nawet Antarktydy. Wiedzieliście, że lew i tygrys to kuzyni? A wiecie jak małpy nauczyły się rozłupywać orzechy? Nie? To koniecznie musicie się wyposażyć w tą książkę ;)


Każda z historyjek napisana jest bardzo ciekawie i z humorem. Jedne są dłuższe inne krótsze. To idealna książka dla małych dzieci i przedszkolaków.


Autor: Ewa Mirkowska
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 144 
Oprawa: Twarda

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates