sobota, 14 maja 2016

Mały świat - książki na spostrzegawczość

Kreatywnie w domu

Książeczki, które skupiają na sobie uwagę dzieci dłużej niż 10 minut są u nas pożądane! Nie tak dawno pokazałam Wam świetne książeczki na spostrzegawczość. Te, które dziś Wam pokażę są jeszcze fajniejsze :)


Raz, że ilość stron jest znacznie większa a co za tym idzie znacznie więcej kolorowych ilustracji i jeszcze więcej elementów z ilustracji do wyszukania przez małego czytelnika. Nic tylko wręczyć je "młodzieży" i cieszyć się chwilą dla siebie ;)

Głównymi bohaterami obu książeczek są zwierzątka. Zwierzątka to ulubieńcy dzieci więc z pewnością książeczki zaciekawią nie jedno dziecko. Moje dziewczyny siedzą i wertują książeczki non stop. Ostatnimi dniami to ich ulubione pozycje. Emi wstaje i chwyta książkę (oczywiście najpierw śniadanie - to dziewczę kocha jeść ;)), w południe, po południu, wieczorem... siedzi i szuka... a gdy znajdzie bije brawo :) Pomału staje się małą mistrzynią spostrzegawczości. I dobrze... bo spostrzegawczość to krok do dalszych sukcesów ;)


Mały świat. Zwyczajny dzień przedstawia świat znany dziecku... pokój zabaw, podwórko, dzieciaki robią zakupy w sklepie, odwiedzają wieś. Każda rozkładówka to inne miejsce. Każda strona wzbogacona jest o sporą dawkę kolorowych ilustracji oraz o krótki tekst z pytaniami dla dzieci. Na dole każdej strony znajdują się ilustracje, które są ukryte gdzieś na obrazku. Dodatkowo można samemu zadawać dziecku pytania gdzie coś się schowało ;)


Na końcu książeczki znajdują się dodatkowe, ciekawe zadania do wykonania przez dzieci.Mały świat. W podróży zabiera z kolei dzieci w ciekawą podróż po świecie. Dzieciaki odwiedzają takie kraje jak Niemcy, Egipt, Wenecja, Chiny i wiele innych krajów. Każda rozkładówka to inny kraj ukazujący dla niego coś charakterystycznego. I tak np. Londyn to czerwony autobus i budka telefoniczna, Egipt to piramidy a Chiny - smok.

Obie książeczki są również fajnym materiałem, przy którym z najmłodszymi dziećmi można poćwiczyć wyrażenia dźwiękonaśladowcze :) Obie książeczki nie tylko uczą spostrzegawczości ale i wzbogacają słownictwo najmłodszych dzieci.

Mały świat. W podróży. oraz Mały świat. Zwyczajny dzień
Wydawca: Wydawnictwo Zielona Sowa
Autor: Marion Billet
Oprawa: Twarda z pianką
Ilość stron: 36
Rok wydania: 2016

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates