niedziela, 8 maja 2016

Opowiem Ci o Janie Pawle II

Kreatywnie w domu


Maj to miesiąc komunijny. Dziś pokażę Wam świetny prezent, który warto podarować dziecku z tej okazji. Wiem, wiem czasy się lekko zmieniły... kiedyś były biblie, zegarki, rowery dziś tablety, laptopy i inne wynalazki. 

My dziś właśnie wyruszyliśmy na komunię chrześnicy męża z rowerem i tą oto książką.


Przepiękne wydanie książki o wielkim człowieku... Janie Pawle II. Myślę, że warto, a wręcz należy  podarować szczególnie dzieciom, które nie miały okazji poznać go wcześniej, przybliżyć historię tak wybitnego człowieka, który całe swoje życie poświęcił Bogu.


Książka ta obrazuje w skrócie życie papieża Polaka od jego narodzin 18 maja 1920 roku aż do 27 kwietnia 2014, daty kanonizacji. Opowiada o trudnym dzieciństwie Karola, jego rodzicach i starszym bracie, o latach szkolnych i górskich wycieczkach z przyjaciółmi, o tajnych studiach i ciężkiej pracy w czasie wojny. Opowiada o tym jak został księdzem, biskupem krakowskim, kardynałem, aż w końcu  Opatrzność Boża zaprowadziła go do bram Watykanu, gdzie pełnił funkcję biskupa Rzymu. Karol z wesołego skromnego chłopca piszącego wiersze wyrósł na przywódcę całego Kościoła katolickiego.

  

 

Książka na prawdę rewelacyjnie wydana i godna polecenia! Prezentuje się bardzo estetycznie i elegancko... twarda oprawa, kolorowe, żywe, autentyczne umiejscowionych na wszystkich parzystych stronach lektury. Wydanie to zostało wzbogacone o słowa listu Ojca Świętego do dzieci w Roku Rodziny oraz opatrzone pięknymi i wyrazistymi ilustracjami z Nowego Testamentu. Czyni to lekturę jeszcze bardziej wyjątkową i bliską sercu.Publikacja ta nakreśla młodym odbiorcom sylwetkę i postawę Papieża, idealnie zaspokaja tę pierwszą ciekawość. Na pewno warto wzbogacić o nią biblioteczkę swoich maluchów. Idealnie nadaje się jako prezent z okazji I Komunii Świętej. 

Myślę, że nasza mała dzisiejsza gwiazdka będzie zadowolona z takiego prezentu :)

Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: Joanna Majewska
Ilość stron: 44
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2014

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates