niedziela, 15 maja 2016

Poczytajmy razem z Zieloną Sową

Kreatywnie w domu


O książeczkach z serii Poczytajmy razem pisałam już TUTAJ. Dziś przedstawię Wam cztery kolejne książeczki z tej serii. Kto je ma, ten zapewne wie jakie są fajne i jak bardzo lubiane przez dzieci.


Książeczki są pięknie zilustrowane. Treść prosta niosąca ze sobą morał. Opowiastki są jednowątkowe i nakierowane na jeden konkretny problematyczny temat, który pod koniec książeczki zawsze jest, w jakiś sposób, rozwiązywany. Książki, które nie tylko bawią ale i rozwijają wyobraźnię oraz przekazują pozytywne wzorce zachowań. Książeczki, które pozwalają dziecku lepiej zrozumieć otaczający go świat.


Jak złapać spadającą gwiazdę to opowieść o pewnym niedźwiadku, który czeka na spadającą gwiazdę. Czeka bo chce wypowiedzieć życzenie. Z zainteresowaniem obserwują go inne zwierzątka. Wkrótce miś już nie trwa samotnie w tym oczekiwaniu. Jakie jest jego życzenie? Czy się spełni, jeśli niedźwiadek nie złapie gwiazdy? A może już się spełniło? I czy faktycznie chodzi o prawdziwą gwiazdę? Zdradzę Wam, że jest to piękna i wzruszająca opowieść o... przyjaźni.


Kurczaczek i sekret dobrego snu to historia Kurczaka, który za nic nie może zasnąć. W kurniku wszyscy już smacznie chrapią a on patrzy na księżyc i rozmyśla nad sekretem dobrego snu. Aby odkryć ten sekret postanawia wyruszyć w podróż za jasno świecącym księżycem. Po drodze spotyka nowych przyjaciół, którzy pomagają mu zrozumieć, co jest potrzebne, by zapaść w smaczny i długi sen. Dowiaduje się, że potrzebna jest cisza, ciepłe i przytulne miejsce... i co jeszcze? Czy wyprawa zakończy się pozytywnie? Sami sprawdźcie. I koniecznie przeczytajcie swoim dzieciom na dobranoc.


Jaś i Fiu Fiu to historia o Króliczku Jasiu, który jest nadwrażliwy słuchowo.  Nie znosi hałasu, przez co nie ma łatwego życia. Jaś ma całkiem sporą gromadkę rodzeństwa, która od harmidru i gwaru nie stroni. Rodzeństwo Jasia uwielbia się bawić w najlepsze i cisza temu nie sprzyja. A Jaś nie wie gdzie się podziać, przez cały czas próbuje odnaleźć zaciszne, spokojne miejsce, gdzie będzie mógł się cieszyć błogą sielanką. Jednak za każdym razem kiedy już wydaje mu się, że trafiła się ku temu idealna okazja, zawsze znienacka pojawia się jakiś dźwięk tak głośmy, że Jaś nie może go znieść. Jednak nadchodzi taki moment w którym wszystko się odwraca... Pojawia się coś co po raz pierwszy nie było ciche a jednak w Jasiu (w przeciwieństwie do reszty rodzeństwa) wywołało nie lęk a ciekawość... Czy ten dźwięk wszytko zmieni? Czy Jaś przestanie się bać? Czy wreszcie będzie mógł swobodnie bawić się z resztą rodzeństwa?Kaczorek, który wstydził się kwakać - Kaczorek to symbol nieśmiałości. Ilekroć był zagadywany na podwórku, tylekroć nie wiedział co powiedzieć, milczał i odchodził. Wstydził się kwakać, choć czuł, że powinien. Mimo to nie mógł się przemóc. Być może sądził, że nie ma nic ciekawego do powiedzenia, więc wolał nie odzywać się wcale. Pewnego dnia wpadł na pomysł. Postanowił wyruszyć na spotkanie z przygodą, tak ciekawą, tak ekscytującą, że będzie mógł o niej wszystkim zakwakać. Niedługo potem spotkał dwa lisy, szczwane typki, przebiegłe i złośliwe. Prosiły kaczorka o pomoc, najpierw w dźwiganiu kotła, potem w noszeniu drwa i wody a Kaczorek choć wewnątrz siebie czuł, że to są złe typki i nie powinien się ich słuchać, nie potrafił wydusić z siebie ani słowa. Nie potrafił się sprzeciwić, więc lisy go wykorzystywały, szybko odkryły, że Kaczorek nie kwacze. Lisy rzecz jasna całą pracę Kaczorka chciały mu wynagrodzić, zjadając go na obiad, ale tego nasz bohater już nie wytrzymał... Czy Kaczorkowi wreszcie rozwiąże się język? Czy uda mu się opowiedzieć o wszystkim na podwórku? Czy paskudne lisy dostaną nauczkę?Polecamy książeczki z serii Poczytajmy razem nie tylko do czytania dzieciom przed snem :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates