poniedziałek, 30 maja 2016

Uczę się czytać z klasą 1b

Kreatywnie w domu


Znacie już klasę 1b i jej wychowawczynię? Jedenaścioro uczniów: Franek (chłopiec, który właśnie dołączył do klasy), Kuba, Oliwka, Julka, Kacper, Szymek, Zuzia, Oskar, Maja, Filip i Natalka. Ich wychowawczynią jest pani Klara – miła i mądra nauczycielka.


Przygody klasy 1b to książeczki z serii Uczę się czytać Wydawnictwa Debit. Książki te mają dużą czcionkę i sporo kolorowych ilustracji. Pomimo, iż są dość obszerne (64 strony) jak na książki do samodzielnego czytania przez pierwszo czy nawet drugoklasistów to czyta się je przyjemnie. Uczniowie klasy 1b napotykają podobne problemy, sytuacje, z jakimi mogą się zmagać mali uczniowie. Książeczki te pomagają zrozumieć świeżo upieczonym uczniom pewne sytuacje. Każda książeczka to inna przygoda owej klasy. Dziś pokażę Wam dwie najnowsze...


Nowy w klasie 1b to historia chłopca, który z powodu przeprowadzki musiał zmienić szkołę. Trafia do... klasy 1b. Ale zanim do niej trafił, żegna się ze swoimi kolegami i koleżankami ze starej klasy. Nie jest mu lekko, pełen obaw, martwi się, że nieprędko się z kimś zaprzyjaźni. Czy nowi koledzy zechcą w ogóle z nim rozmawiać, czy będą się z nim bawić a może będą wytykać go palcami? Zupełnie nie rozumie ekscytacji mamy nowym miejscem zamieszkania. Strach przed nową klasą doprowadza do tego, iż Franek w ogóle w nocy nie może zasnąć, rozmyśla jak to będzie. A jak zareagowali uczniowie na nowego kolegę? Jak przywitała nowego ucznia wychowawczyni? Czy rzeczywiście Franek miał się czego obawiać? Jedno jest pewne... Klasa 1b to prawdziwa zgrana klasa, która zawsze jest otwarta dla nowych uczniów!Nocowanko w szkole opowiada historię o pewnym marzeniu uczniów pierwszej klasy a mianowicie nocowaniu w szkole. Starsze roczniki jeżdżą na zielona szkołę, młodsze również chciałyby spędzić noc poza domem. Wpadają na pomysł wspólnej nocy w szkole, na podłodze, w śpiworach. Wychodzą z tą propozycją do wychowawczyni pani Klary. Ta jednak musi przedyskutować ten pomysł z rodzicami uczniów. Z kolei rodzice nie mają za bardzo wyjścia po tym w jaki pomysłowy sposób dzieci przekazały im swoje marzenie. Jest zgoda rodziców i nauczycielki. Zapowiada się świetny wieczór. Tylko Szymek ma wątpliwości czy na szkolne nocowanko wypada zabrać pluszowego misia? Czy uczeń klasy pierwszej nie jest już na to za duży? Jak zakończy się ta szkolna historia? Co takiego przygotuje pan od w-fu aby zmęczyć dzieciaki przed spaniem. Czy dzieci usłyszą bajkę na dobranoc? Czy aby na pewno nikt nie będzie płakał? Jedno Wam zdradzę... nocowanko z kolegami jest super!
Koniecznie muszę wyposażyć Kubie biblioteczkę o pozostałe pozycje z tej serii :)


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates