wtorek, 10 maja 2016

Uczymy się literek z NIKO

Kreatywnie w domu


Czytanie to podstawa i na nie nałożyłam największy nacisk w naszej przedszkolnej nauce. Idzie nam jak nam idzie... raz lepiej raz gorzej. Ostatnio więcej odpoczywamy od czytania niż czytamy ale tego można było się spodziewać... słoneczna pogoda robi swoje ;) Mimo to jestem dobrej myśli ;) Od września Kubulek wędruje do zerówki. Tak więc pomalutku bierzemy się również za pisanie. Bo jeśli chodzi o grafomotorykę nie jest źle, literki jako tako znamy... te drukowane. Dzięki NIKO wędrujemy w świat literek pisanych. 


NIKO w swojej ofercie ma świetne książeczki dla przedszkolaków. Dzieciaki mogą uczyć się pisać na dwa sposoby... z książeczką wielokrotnego użytku, która dzięki laminowanym stronom i suchościeralnemu pisakowi umożliwia dziecku wielokrotne pisanie bądź też tradycyjnie za pomocą ołówka i gumki. Wersja z suchościeralnym pisakiem to fajny pomysł, zwłaszcza na początku, kiedy to dzieci nie do końca radzą sobie z pisaniem literek. Dzięki niemu mają możliwość starcia i poprawienia niedociągnięć. W tradycyjnych książeczkach można użyć gumki ale wiadomo, że kilkakrotne użycie gumki w tym samym miejscu spowoduje wytarcie dziury w kartce ;) Dlatego my zaczynamy Przygodę z literkami w wersji laminowanej :)

Do książeczki dołączone są naklejki z literkami oraz obrazkami, które są częścią poszczególnych rysunków zawartych w książeczce.Gdy już w miarę opanujemy pisanie literek, przejdziemy do książeczki Literki cytrynowe - uczą pisania i poprawiają wymowę. Jest to identyczna książeczka jak ta w wersji z pisakiem suchościeralnym z tą różnicą, że kartki są tu papierowe a nie laminowane i pisze się ołówkiem/długopisem a nie pisakiem suchościeralnym.

W między czasie ćwicząc pisownie utrwalamy literki...


Poznaję i utrwalam literki to książeczka, która przez zabawę zachęca malca do poznawania kolejnych liter alfabetu. Zadania są różnorodne dzięki czemu dzieciaki nie nudzą się. Dzieci szukają liter wśród innych, rozwiązują krzyżówki, rebusy, kolorują czy rysują. Na prawdę bardzo fajnie napisana książeczka.
POLECAMY!

Niech nauka stanie się zabawą!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates