piątek, 27 maja 2016

Żyć jak pies z kotem

Kreatywnie w domu


Żyć jak pies z kotem... nie od dziś wiadomo, że psy za kotami nie przepadają a koty psów również nie cierpią. A co jeśli pies z kotem mieszkają pod jednym dachem? Dlaczego o tym piszę? Bo właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Debit książeczka pełna humoru Jak pies z kotem.


Wyobrażacie sobie psa i kota pod jednym dachem? Oj ciężko... Jak pies z kotem to historia właśnie o takim przypadku. Pies o imieniu Fart - bardzo radosny, szczęśliwy, ruchliwy piesek i kotka o imieniu Lawinia - mrukliwa, leniwa, ponura kotka. Niby mieszkają razem a zupełnie inaczej postrzegających to co się wokół nich dzieje. On w swoim mniemaniu chroni swoich ludzi, przeprowadza poranny patrol już o 6 godzinie, dotrzymuje towarzystwa swoim ludziom, bawi się z dziećmi, pilnuje, aby pies z sąsiedztwa nie zrobił nic złego, zaczepia Lawinię, aby ta się nie nudziła, wzdycha do swojej ukochanej... Lawinii ale niestety ta nie odwzajemnia jego uczuć. Ona uważa, że pies jest głupi, bo po co on to wszystko robi kiedy można spać, drzemać, jeść i odpoczywać?


Jak pies z kotem to przewrotna książka... aby poznać całą historię należy odwrócić książkę i zacząć ją czytać z drugiej strony! Fajny pomysł aby jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę młodego czytelnika. Książka opowiada o jednym tygodniu z życia wspólnie mieszkających zwierząt - psa i kota. Jest to książka niezwykła, bowiem zawiera w sobie dwie osobne historyjki dotyczące tego samego czasu i miejsca. Z jednej strony swój pełen różnych aktywności tydzień przedstawia pies, a z drugiej te same wydarzenia widziane oczami kota. Niby ten sam tydzień, ten sam dom, te same wydarzenia, a dwie zupełnie różne historie.

Książkę tą czyta się bardzo szybko. Tekstu w niej jest niewiele... po 4-5 zdań na stronę. Całość jest niezwykle zabawna i ciekawa. Mój Kubek uśmiał się przy tej książce po pachy.  Zdecydowanie polecam ją wszystkich mały a i dużym czytelnikom również.

Jak pies z kotem
Wydawca: Debit
Autor: Dave Whamond, Jennifer Stokes
Ilustrator: Dave Whamond
Oprawa: miękka
Liczba stron: 40

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates