poniedziałek, 6 czerwca 2016

Edukacyjnie z 3latkiem

Kreatywnie w domu


Sporo u nas edukacyjnych książeczek dla starszych przedszkolaków. Dziś będzie inaczej... 3latki i  Akademia Domowa Zielonej Sowy w roli głównej :)


Elementarz i ćwiczenia 3-latka autorstwa Elżbiety Pietruczuk-Boguckiej, to ciekawy zestaw książeczek z zadaniami, które mają pomóc w rozwoju dziecka i jednocześnie inspirować rodziców oraz dzieci do dalszych wspólnych zabaw. Rozwiązując te książeczki dziecko rozwija sprawność manualną oraz mowę. Ćwiczy spostrzegawczość, kształci umiejętność logicznego myślenia, pamięć i koncentrację uwagi.Książki zawierają duże i proste ilustracje. Ilustracje są związane z codziennymi sytuacjami, które dziecko może zaobserwować w domu, przedszkolu czy sklepie.
 

Fajnym rozwiązaniem jest fakt, iż obok każdej strony z ilustracją znajdują się polecenia do zadań oraz informacje dla rodziców tudzież rady, jak wykonać dane ćwiczenie oraz pomysły na zabawy. Z informacji tych dowiemy się również co daje poszczególne ćwiczenie naszemu dziecku, co dziecko rozwija wykonując je.
Dodatkowym plusem są naklejki, które z pewnością uatrakcyjnią zadania i jeszcze bardziej przyciągną uwagę najmłodszych.


Książeczki te wciągają na całego i na dłuższą chwilę zajmują dziecko... przynajmniej moje zajmują ;) Ola nie odchodzi od nich dopóki nie zrobi ich od deski do deski. 

Fajnym uzupełnieniem Elementarza i ćwiczeń są Zabawy edukacyjne.


Książeczki te w porównaniu do poprzednich mają ten plus, że strony przeznaczone są do wycięcia. Wycinamy strony i dajemy dziecku do uzupełnienia. Kończymy zabawę w dowolnym momencie a nie po przerobieniu całej książeczki ;) Choć nie ukrywam u nas rozwiązanie takiej książeczki skończyło się za 3 podejściem do niej :)

Tu również mamy informacje i porady dla rodziców znajdujące się na drugiej stronie zadania do wykonania.
Polecamy książeczki z serii Akademia Domowa Zielonej Sowy. Fajnie jest mieć oparcie w "gotowcach" gdy nie ma się czasu na ciągłe tworzenie i przygotowywanie zabaw dla dzieci :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

  1. Gośka Budzowsk9 czerwca 2016 10:42

    Mi drukarka padła wiec jade na gotowcach ale ostatnio zachwycona jestem wydawnictwem N

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates