sobota, 4 czerwca 2016

NIKO przedszkolaka zmieni w uczniaka

Kreatywnie w domu


Do szkoły - gotowi... START!

Jak przygotować przedszkolaka do roli ucznia? Dobre w tej roli spisują się wartościowe książeczki. Ja takie znalazłam... książeczki Wydawnictwa NIKO. Książeczki różnorodne, ciekawe.... od ćwiczeń grafomotorycznych typu: łączenie kropek, pisanie i rysowanie po śladzie, rysowanie linii pionowych, poziomych, równoległych, ukośnych itp.; kreślenie szlaczków literopodobnych, rysowanie, kolorowanie i wycinanie konturów. Poprzez ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i spostrzegawczości aż po ćwiczenia usprawniające zdolności językowe (np. budowanie odpowiedzi na pytania do sytuacji przedstawionej na obrazku).

Wielkim walorem książeczek NIKO jest barwna szata graficzna, która zachęca dziecko nie tylko do zabawy ale i pracy.


Pewnym krokiem do szkoły to książeczka  zawierająca elementy z dwóch dziedzin edukacji... polonistycznej jak i matematycznej


W części polonistycznej znajdziemy takie zadnia jak wyodrębnianie głosek w nagłosie i wygłosie, wyszukiwanie wyrazów rozpoczynających się i kończących określoną głoską, budowanie schematu wyrazów, rozpoznawanie liter wielkich i małych, drukowanych i pisanych, czytanie sylab, wyrazów i krótkich zdań z naciskiem na metodę sylabową i globalną, odróżnianie pojęć: samogłoska, spółgłoska, litera, sylaba, wyraz, słowo, zdanie, tekst.


W części matematycznej odnajdziemy zadania na orientację w przestrzeni: pojęcia góra – dół, w lewo – w prawo, porównywanie i porządkowanie przedmiotów o różnej wielkości, układanie szeregów według podanego rytmu, klasyfikowanie przedmiotów według podanego warunku, wyodrębnianie i nazywanie figur geometrycznych, porównywanie liczebności zbiorów, przeliczanie przedmiotów, ustalenie miejsca przedmiotu w szeregu aż po rozwiązywanie prostych zadań.

Z kolei książeczka Lubię matematykę  nakierowana już jest ewidentnie na jedną konkretną dziedzinę... królową nauk. Książeczka pełna łamigłówek, zadań pomagających zrozumieć główne pojęcia matematyczne. Podczas matematycznej wędrówki po książce dziecko uczy się klasyfikowania, porównywania liczebności, porządkowania i przeliczania elementów, poznaje podstawowe figury geometryczne oraz znaki matematyczne. Wszystkie zadania i ćwiczenia odnoszą się do czynności i zdarzeń znanych dziecku z życia codziennego dzięki czemu książeczka jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla małych matematyków. Książeczka ciekawie wydana, Kuba jak się do niej dobierze to od razu kilka kartek pokonuje ;) Dla niego książeczka ta jest taką książeczką na podbudowanie... większość materiału ma już opanowane i może dlatego bardzo ją lubi... bo wszystko już wie ;)

Tęga głowa przedszkolaka to w większości zadania, które kładą nacisk na doskonalenie sprawności manualnej... rysowanie po śladzie, kolorowani, labirynty. Zadania te połączone są z zadaniami na spostrzegawczość... porównywanie obrazków, wyszukiwanie różnic i podobieństw, łączenie w pary jednakowych wzorców. Bardzo fajne zestawienie różnorodnych zadań.

POLECAMY :)

My baaaaardzo lubimy NIKO a Wy? Znacie? Lubicie?

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

3 Comments:

  1. Właśnie wczoraj wygrałam książeczki od Niko tylko z przedziału klas 4-6 :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gośka Budzowsk12 czerwca 2016 08:54

    Lubimy sa super choć okładki mało atrakcyjne ale zawartość super

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates