środa, 15 czerwca 2016

Powiedz mi ILE?

Kreatywnie w domu


Powiedz mi ile? to książka skierowana dla małych, ciekawskich świata dzieci. Ponad 200 pytań i odpowiedzi zaspakajających dziecięcy głód wiedzy.


Na samym wstępie warto zwrócić na jakość i wykonanie książki... gruba, sztywna okładka, śliskie i elastyczne strony, wszystko razem połączone za pomocą dużej, grubej i mocnej sprężyny. Jak dla mnie jest to książka nie do zdarcia!


Książka podzielona jest na 5 działów: Zwierzęta, Ludzkie ciało, Przyroda i nauka, Cywilizacja oraz Świat. W każdym z działów znajduje się po około 40 pytań i odpowiedz.


Każdy dział rozpoczyna się stroną, na której dzieciaki przyklejają naklejki - sprytny chwyt bo które dziecko nie lubi naklejek ;)Pytania są konkretne i takie same są odpowiedzi. Ile jest mrówek w mrowisku? Ile języków ma wąż? Ile zębów ma ślimak? Ile mierzy włos? Z prędkością ilu kilometrów na godzinę kichamy? Ile kilogramów odpadów produkujemy rocznie? Ile roztoczy żyje w łóżku? Iloma językami mówi się na świecie? To tylko małą część tego co znajdujemy w książce. Wszystko wytłumaczone krótko i w łatwy do zrozumienia sposób. Dzieciaki z pewnością nie będą miały problemów z pochłanianiem nowej wiedzy. Do każdego pytania znajdziemy fajną, zabawną, bardzo kolorową ilustrację. Czego chcieć więcej Chyba tylko więcej takich książek!
Niektóre pytania są całkiem przyziemne inne nieco abstrakcyjne, bardziej zaskakujące. I co z tego, że książka ta jest dla dzieci? Wiecie na przykład, że ślimak na 25 tysięcy zębów? Albo że w ciągu dnia produkujemy 2,4 mililitra łez? A kropla deszczy ma średnicę od 1 do 3 milimetrów? Wiecie? Bo ja nie wiedziałam :P


Nasz świat jest tak fascynujący, tak nieprzewidywalny, tak dziwnie i jednocześnie wspaniale funkcjonujący, że samą przyjemnością jest odkrywać te wszystkie rzeczy, dowiadywać się tylu ciekawostek, a nawet uczyć tylu nowości.

Bardzo fajna książka. Całość nie tylko wygląda świetnie ale też właśnie taka jest :)


Powiedz mi ile?
Wydawca: Wydawnictwo Olesiejuk
Autor: Emilie Gillet
Ilość stron: 108
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. Gośka Budzowsk20 czerwca 2016 19:41

    Bardzo ciekawa ale Lena na milimetrach sze jeszcze nie zna 25 tysięcy zębów też jej nie wiele powie wiec czy ja wiem czy dla dzieci

    OdpowiedzUsuń
  2. www.karolowamama.blogspot.com14 lipca 2016 13:27

    pewnie ze dla dzieci, Karol nie zna się na milimetrach, ale może to być początek do nauki o milimetrach właśnie. Książka super. Niedawno oglądałam ją w księgarni i mam w planie jej zakup

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates