sobota, 4 czerwca 2016

Przedszkolak poznaje zwierzęta

Kreatywnie w domu


Edukacyjne książeczki są u nas na topie. Chyba wkroczyliśmy w ten wiek, w którym dziecko zaczyna interesować się otaczającą go przyrodą i zwierzętami a zwykłe informacje przekazywane przez rodziców już go nie zaspokajają. Warto wówczas skorzystać z pomocy... w postaci książeczek.Dziś trzy bardzo fajne, nie grube książeczki, które zaciekawią najmłodsze dzieciaki.

Encyklopedia zwierzęta w porównaniu z publikacjami, z którymi dotąd mieliśmy do czynienia, jest to cieniutka książeczka, w której zdecydowaną przewagę stanowią ilustracje. Ilustracje są nie byle jakie, są piękne! Wiedza zawarta na poszczególnych stronach jest jak dla kilkulatka wystarczająca i bardzo interesująca. Dzieci poznają ważne elementy życia zwierząt, wybiorą się w podróż po świecie, dowiadując się, jakie gatunki zamieszkują dany kontynent. Książka jest napisana prostym językiem, tak by dzieci w wieku 7- 10 lat, wszystko doskonale zrozumieli. Treści są uporządkowane wedle poszczególnych działów tematycznych a układ jest prosty i przejrzysty.

Ta encyklopedia to świetny pomysł na pierwsze spotkanie naszych dzieci z tego typu informacjami, a ogrom pięknych ilustracji zdecydowanie zachęci do lektury każdego malucha. Dwie kolejne książeczki to właściwie kolorowanki uzupełnione podstawowymi informacjami o zwierzętach.


Zwierzęta domowe i ich dzieci - książeczka o zwierzętach hodowanych przez ludzi: pies, koza, kot, świnia, kura, krowa, koń. Całość podsumowują zagadki pozwalające sprawdzić poziom zdobytej przez dzieci wiedzy. Dodatkowym atutem są naklejki.

Ptaki to książeczka dla małych miłośników tego gatunku zwierząt. Dzieci poznają tu ptaki żyjące w Polsce, jak i te egzotyczne... wróble, sikorki, szpaki, gołębie, orły, kruki, sępy, jastrzębie, kury, indyki, kaczki to tylko część ptaków w niej zawartych. Na jednej stronie znajdują się cztery gatunki z krótkim opisem, a na sąsiadującej ćwiczenie pozwalające rozwijać umiejętność spostrzegawczości, motorykę małą ważną w czasie nauki pisania. Ptaki dobrano grupami tak, aby przybliżyć dzieciom ich naturalne środowisko.

Obie książeczki z naklejkami są dowodem na to, iż nauka spostrzegawczości, trenowanie koncentracji, motoryki małej, przyswajanie wiedzy o otaczającym nas świecie nie musi być nudna. Bardzo fajnym pomysłem jest połączenie kolorowanki z mini-encyklopedią jak dla mnie to strzał w 10!

POLECAMY :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates