środa, 15 czerwca 2016

Torcikomania...

Kreatywnie w domu

Torcik... jak sama nazwa wskazuje gra, która świetnie spisze się jako prezent urodzinowy dla starszych przedszkolaków. Świetnie sprawdzi się na nie jednych urodzinach. Rozgrywka trwa krótko, przebiega w dość szybkim tempie, pełna emocji zwłaszcza pod koniec rundy, kiedy to lada moment można spodziewać się ataku na tort.


W skład gry wchodzi 30 kart z ilustracją tortu, płytka z tortem, pisak z pieczątką oraz instrukcja.


Karty występują w 6 kolorach - po 5 w każdym kolorze.
Z talii bierze się po pięć kart w tylu kolorach, ilu graczy bierze udział w rozgrywce. Pozostałe karty odkłada się do pudełka – nie będą potrzebne podczas gry. Karty trzeba dokładnie potasować i rozdać po równo między graczy. Każdy gracz bierze swoje na rękę i nie pokazuje przeciwnikom. Płytkę z tortem kładzie się na środku stołu, a pieczątkę odkłada się na bok.


Gracze wymieniają się wzajemnie kartami,  do momentu aż jeden z graczy będzie miał na ręce torty jednego koloru. Gracz, któremu to się uda, musi jak najszybciej położyć rękę na żetonie tortu, w tym samym czasie inni gracze też muszą zareagować i położyć rękę na tort, tworząc piramidę z dłoni. Ostatnia osoba dostaje na rękę pieczątkę. Gracz kończy się w momencie, gdy któryś z graczy otrzyma piątą pieczątkę. Wówczas zwycięzcą zostaje gracz z najmniejszą ilością pieczątek. Prawda, że proste zasady? Według producenta jest to gra dla dzieci 5+ ale rozgarnięte 3 latki jak załapią o co biega to ciężko będzie je odgonić od kolejnych rozgrywek ;)


Gra Torcik to bez dwóch zdań uproszona wersja znanej nam gry Piotruś połączonej z refleksem. A my lubimy się ścigać ;) Dodatkowo karty można wykorzystać do innych zabaw ćwicząc przy tym logiczne myślenie... układanie wzorów/szeregów, odwzorowania.Jeszcze młodsze dzieci mogą poćwiczyć rozróżnianie kolorów czy też zabawić się w detektywa i sprawdzić czy co nie pasuje w danym zbiorze kart...
Zdradzę Wam, że dołączony pisak a dokładniej pieczątka świetnie spisuje się jako motywator dobrych zachowań ;) 


Karty mieszczą się w małym pudełeczku i z łatwością zmieszczą się w torebce mamy ;) Śmiało można  grać w Torcik wszędzie...Dziękujemy Wydawnictwu G3 za otrzymany egzemplarz gry :)
http://projektgrajmy.blogspot.com/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 Comments:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates