piątek, 22 lipca 2016

Czytaj i baw się

Kreatywnie w domu

Bardzo lubimy interaktywne książki (nie koniecznie grające i świecące). Wydawnictwo Olesiejuk właśnie wydało serię takich książeczek Czytaj i baw się, która pozwala małemu czytelnikowi nie tylko wejść w świat bajki ale również stać się jego częścią. Seria zawiera obecnie 4 tytuły, dwa bajkowe (Czerwony Kapturek i Kopciuszek) i dwa dotyczące aut (Plac budowy i Wóz strażacki). Dziś będzie bajkowo...


Każda z książeczek ma postać harmonijki ale nie byle jakiej harmonijki... każda z nich jest dość dużego formatu 27,5 cm x 27,5 cm a po rozłożeniu robi nie małe wrażenie. Oprawa jest twarda a strony są śliskie, giętkie, solidne i grube. Do każdej z książeczek w zestawie znajduje się 50 naklejek wielokrotnego użytku. Są one poręczne i dostosowane do małych łapek, łatwo się odklejają i przyklejają. Zabawa książeczkami może trwać i trwać a dziecko może się bawić i zmieniać wystrój stron wedle własnych upodobań, dziesiątki razy. Ilustracje są całostronicowe, wyraziste, bardzo barwne i nasycone mocno kolorami.  Harmonijki są dwustronne i można je oglądać przewracając kolejne strony lub też rozkładając całość. 
Jeśli chodzi o zadania to są one różnorodne... jest liczenie, rozpoznawanie kolorów i kształtów czy odnajdywanie. Poza naklejkami, które służą do odpowiadania na zadane pytania są również takie, które dziecko może użyć wedle własnego pomysłu. Zadania ćwiczą spostrzegawczość u dzieci.


Książeczki bardzo dobrze się czyta. Tekst krótki, pełen humoru. Jednym słowem... genialne połączenie lektury i zeszytu aktywizującego nad kilkulatków.


Czytaj i baw się. Czerwony Kapturek / Kopciuszek
Wydawnictwo: Olesiejuk
Strony: 12
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016


Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates