piątek, 8 lipca 2016

Gram z Sówką Zuzią czyli 2latek w akcji

Kreatywnie w domu


Emi... najmłodsze me dziecię, wpatrzone w starsze rodzeństwo od jakiegoś czasu głodne wiedzy. Nic tylko układałaby puzzle, dobierała w pary i szukała różnic. Każdą wolną chwilę, którą nie spędza na podwórku spędza właśnie w ten sposób. Nie powiem, że po kilkukrotnej zabawie zna już wszystko na pamięć i wciąż muszę wyszukiwać jej nowe łamigłówki do rozwiązywania. Na szczęście Zielona Sowa przyszła z pomocą ale jak się za chwilę okaże nie na długo ;)


Seria Gram z Sówką Zuzią przeznaczona jest dla dzieciaczków powyżej 2 roku życia. Emi ma 20 miesięcy i po 3 dniach zabawy śmiga wszystko z pamięci ;)


Gram z Sówką Zuzią Zwierzęta to zestaw 12 dwuelementowych puzzli z wizerunkami zwierzątek.Emi jest już tak wprawiona w boje, że sama bierze pudełko, wysypuje elementy, odwraca wszystkie puzzle obrazkami do góry, układa je i woła mnie abym zobaczyła i biła brawo. Po zabawie chowa puzzle do pudełka, odnosi je na swoje miejsce i... wyciąga kolejne pudełko ;)

Warto dodać, że puzzle te świetnie nadają się do poszerzania słownictwa u takich maluchów, można z nimi ćwiczyć wyrażenia dźwiękonaśladowcze (notabene my ćwiczymy je na wszystkim co się da ;)).


Gram z Sówką Zuzią Kolory to zestaw 24 kartoników MEMO. I tu możliwości zabawy są nieco większe. Można układać z dzieckiem sekwencje, bawić się w odwzorowania, dobierać w pary czy szukać takich samych kartoników grając w memo.


Nasza ulubiona zabawa... coś tu nie pasuje... tylko co?
Gram z Sówką Zuzią Łąka i las to zestaw dwustronnej planszy składającej się z dwóch puzzli oraz 16 kartoników z wizerunkami zwierząt. Zabawa polega na ułożeniu planszy i odszukaniu na niej wylosowanego zwierzątka. Tu moja mała dziewczynka ma niezłe sokole oko... widzi wszystko :)

Jak widzicie nawet niespełna dwulatki mogą się wyśmienicie bawić odkrywając świat :)

P.S. Każdy zestaw poza puzzlami, kartonikami zawiera również kolorowankę z naklejkami :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 Comments:

  1. Super. Moja córka skończyła 16 miesięcy i właśnie zaczęłam się rozglądać za tego typu produktami. Tak by wybrać z całej masy te naprawdę warte uwagi.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates