sobota, 16 lipca 2016

Kreatywnie z Troy

Kreatywnie w domu


Jakiś czas temu pokazałam Wam świetną książkę dla dzieci... książkę rozwijającą kreatywność u dzieci... książkę, z którą nuda nie straszna. O Florku możecie przeczytać tutaj.

Dziś pokażę Wam dwie inne propozycje książkowe, równie ciekawe choć Florka nic nie przebije ;) Dla nas Florek jest numerem 1 wśród książek, które do tej pory zagościły u nas w domu.

Zapraszamy do... Królestwa liter. Świetna książka wprowadzająca dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne w świat liter. To książka, w której rządzą litery. Można wycinać, wyklejać, tworzyć małe dzieła sztuki, pierwsze dziecięce projekty a wszystko to przemyca odrobinę nauki. Dziecko bawiąc się, nie wiadomo kiedy przyswaja sobie wiedzę i uczy się nowych literek. Nauka przez zabawę! Co prawda Kuba literki już zna ale książka ta świetnie sprawdzi się przy literkowych zmaganiach młodszych moich pociech :)


Książka na złość to 240 stron kreatywnej zabawy, dzięki której dziecko ma rozładować nagromadzoną złość i odprężyć się. 240 stron zróżnicowanych zadań, polegających na rysowaniu, kolorowaniu, cięciu, klejeniu, kłuciu, rwaniu, a nawet deptaniu. Ja, jako rodzic nie do końca jestem przekonana co do tej książki. I o ile większość zadań, które są do wykonania przez dziecko w tej książce są ok o tyle co do niektórych mam kilka zastrzeżeń. I póki co zastanawiam się czy aby na pewno pokazywać tą książkę moim dzieciakom. Bo jak pozwolić dziecku chociażby na używanie słów obelżywych, najgorszych jakie dziecko zna. I o ile dziecko w chwili uniesienia zamiast wykrzyczeć, wypisałoby w książce te słowa, to byłoby fantastycznie, ale jakoś nie mam przekonania by tak się stało. Dziecko do wykonania tego zadania podejdzie w zupełnie innym czasie... które dziecko podczas złości sięga po książkę a przekleństwa, które gdzieś tam usłyszało utrwali sobie w zupełności. Nie przemawiają do mnie zadania, w których autor proponuje dziecku jedzenie obiadu bez użycia sztućców, samotny nocny spacer na cmentarz, zrobienie nieziemskiego bałaganu w pokoju tylko po to żeby doprowadzić mamę do ostateczności! Czy takie zachowanie ma rozładować i uspokoić dziecko? Nie sądzę ;) Dodatkowo porządnie wkurzy rodziców! Może jestem mamą bez poczucia humoru ale nie jestem w stanie przekonać się do tej pozycji. Poza tymi małymi wpadkami, których nie ma aż tak wiele książka jest na prawdę świetna. Ale była by rewelacyjna gdyby nie te nieszczęsne zadania.

Obie książki możecie nabyć w Troy.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates