czwartek, 28 lipca 2016

Kurczak Karolek czyli ruchome książeczki dla najmłodszych

Kreatywnie w domu


Kolorowe, kilkustronicowe historyjki o sympatycznym małym kurczaczku o imieniu Karolek ukazały się właśnie nakładem Wydawnictwa Olesiejuk. Historyjki, które rozbawią nie jednego małego czytelnika. Historie, z którymi utożsamiać mogą się przedszkolaki... bo który przedszkolak lubi ranne wstawanie a śniadanie toż to jego zjedzenie to prawdziwa mordęga (uff... jak dobrze, że nie mamy z tym problemu). Książeczki w uroczy sposób uczą dzieci, że warto jest podejmować kolejne próby, wysilić się odrobinę by w końcu osiągnąć sukces. Bardzo fajna i pozytywna lektura dla najmłodszych. Bardzo cieszymy się, że seria książeczek o Karolku zasiliła naszą domową bibliotekę.


Karolek ożywa na oczach czytelników. W pierwszej książeczce poznajemy Karolka. Mały kurczak Karolek lubi jeść – właśnie dlatego ma duże stopy, spory dziobek i wieeelki brzuszek! Ale to nie koniec historii. Jest ktoś większy niż on. Kto to taki? Dowiecie się czytając zakończenie ;)Kurczak Karolek idzie po raz pierwszy do przedszkola. Jak przystało na przedszkolaka Karolek ma problemy z wczesnym wstawaniem a także ze zjedzeniem śniadania. Czy zdąży zjeść śniadanie? Czy pojawi się w przedszkolu o czasie? A może się spóźni?


Ostatnia książeczka opowiada o Karolku, który się nie poddaje, podejmuje kolejne próby nauki latania. Mały, dzielny kurczak bardzo się stara. Podskakuje, macha skrzydełkami, wybija się… ale czy uda mu się ta nowa sztuka?Z pewnością największą uwagę dzieci przykuwają ruchome obrazki ale plusem tych książeczek jest również to, iż posiadają duże litery a tekstu jest tu niewiele więc są idealne do samodzielnego czytania przez dzieciaki uczące się czytać.

Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: Nick Denchfield, Ant Parker
Ilość stron: 10
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016


Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates