piątek, 1 lipca 2016

Prześwietlamy książki

Kreatywnie w domu


Wczoraj zachwycaliśmy się książką pełną ciekawostek/niespodzianek w postaci otwieranych okienek a dziś piejemy z zachwytu (głównie Kuba pieje ;)) bowiem dotarła do nas nowość Wydawnictwa Olesiejuk. Nowość nie byle jaka... książeczki z minirentgenem.


Jeśli Wasze dziecko chciałoby zajrzeć do wnętrza ludzkiego ciała czy też zajrzeć do wnętrza różnych maszyn koniecznie musicie sprawić im prezent w postaci owych książek.

Książki całokartonowe i chociaż ilość stron jest niewielka to z pewnością nie jednemu małemu czytelnikowi zaświecą się lampki w oczach na ich widok.


Rentgen. Niezwykłe ciało zawiera ciekawe informacje odnoście budowy ludzkiego szkieletu, mózgu, serca, układu trawiennego. Książka nie jest nadmiernie przeładowana informacjami. Są one w ilości odpowiedniej do ogarnięcia przez dziecko wczesnoszkolne. Dodatkowo zawiera mnóstwo ciekawostek podanych w bardzo przystępny i prosty sposób.


Dodatkowo na każdej stronie znajdują się ciekawostki oraz porady Doktora Zdrowie.A teraz zobaczcie jak  wygląda zabawa rentgenem... wystarczy rentgen położyć na obrazku i...
Jest frajda, prawda?

Jeśli chodzi o drugą książeczkę Skanuję i poznaję. Jak to działa? to w niej dzieci będą miały okazję sprawdzić m.in. jak na placu budowy działa młot pneumatyczny, w jaki sposób połączone są ze sobą wagony pociągu, co kryje się w środku maszyn, jak działa radar, co znajduje się w kontenerze śmieciarki.
Zabawa skanerem wygląda tak...
Które dziecko nie skusi się na taką zabawę?

Jeśli chodzi o ilustracje to są one przedstawione w bardzo ładny, przyjemny dla oka, estetyczny sposób a skanery nadają książkom efektu wow. Strony są grube, kartonowe a rogi zaokrąglone.

Książki inne niż wszystkie, które do tej pory zasilają naszą domową bibliotekę. Książki, z którymi póki co nie rozstaje się zarówno Kuba jak i dziewczyny. I nie muszę chyba pisać, że jest ciągła walka o nie ;)

Obie książeczki możecie kupić TUTAJ.


http://www.taniaksiazka.pl/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates