piątek, 12 sierpnia 2016

Humorki - humorystycznie o ludzkich humorach

Kreatywnie w domu


O istnieniu tego miasteczka nie miałam bladego pojęcia aż do czasu, kiedy to nasze skromne progi przekroczyła urocza seria książeczek dla dzieci Wydawnictwa Kocur Bury.


Humorki to książki, które w humorystyczny sposób ukazują ludzkie wady. Miasto Humorki zamieszkują rodziny o znaczących nazwiskach: Przechwalaków, Dąsaczy, Śmiechołków, Wścibionków, Zdziwionków oraz Wstydziołków. Każda z tych rodzin jest inna, różni się cechami charakteru oraz emocjami, które przeżywa. To tak jak w życiu... spotykamy różnych ludzi.


Seria książeczek pokazuje w sposób zabawny ale i inteligenty, że jesteśmy różni... często gęsto bardzo nieznośni, że walczymy ze swoimi wadami na różne sposoby, nie zawsze skutecznie. Książki pokazują również, że w bajkach nie istnieją tylko dobrzy i źli ludzie, ale są i tacy, którzy są zazdrośni, obrażeni, bezwstydni i zarozumiali. Dla przykładu rodzina Przechwalaków potrafi mówić tylko o sobie. Trudno im dorównać bo oni są najlepsi. Nie ma dziedziny, w której by nie triumfowali. Czy kiedyś nauczą się również chwalić innych? A państwo Dąsacze całymi dniami nic tylko się obrażają i dąsają... na wszystko. Czy uda się znaleźć sposób aby zmienili nastawienie do życia? Z kolei w rodzinie Śmiechołków wszyscy uśmiechają się życzliwie do każdego napotkanego człowieka, uśmiech nie schodzi im z twarzy nawet w nocy. Jednak, gdy ktoś kradnie im wszystkie uśmiechy, jak żyć z nieswoim uśmiechem przyklejonym do twarzy? Pani Wścibionkowa non stop podgląda, podsłuchuje, plotkuje, węszy sensacje i żyje życiem innych. Wszystko jednak do czasu, kiedy to dostaje nauczkę, że wścibianie nosa w nieswoje sprawy jest niegrzeczne. Zdziwionki ciągle się czemuś dziwią a im starszy członek rodu tym szczęka bardziej mu opada ze zdziwienia. Wstydziołki niegdyś były odważne, posłuszne i ciekawe świata. Wszystko to jednak uległo zmianie po spożyciu pewnego zaczarowanego, aczkolwiek pysznego deseru z galaretką i bitą śmietaną...

Humorki wciągają i to na maksa! Przygody każdej z tych rodzin czyta się bardzo przyjemnie być może dlatego, że historyjki osadzone są we współczesnych realiach i nie trzeba zastanawiać się nad ukrytymi znaczeniami, a tym bardziej tłumaczyć ich małych dzieciom. To bardzo wartościowa lektura dla dzieci, uczy wielu pojęć m.in. co znaczy najeść się ze wstydu, co znaczy, że śmiech jest zaraźliwy czy też wyprowadzić kogoś w pole czyli gdzie? Te pojęcia dla dorosłego są oczywiste, ale dla dzieci są nowe.Książki są solidnie i estetycznie wydane, twarda okładka, grube kartki, nasycone kolory. Ilustracje są wspaniałe, kolorowe, idealnie pasujące do tekstu. I te wspaniałe miny charakterystyczne dla każdej rodziny...


Polecam sięgnięcie po Humorki... naprawdę WARTO!

Nasze książeczki nabyliśmy w księgarni Platon24. Aktualnie trwa na nie promocja i możecie je kupić już za niecałe 15zł.

http://platon24.pl/

Platon24 to nowoczesna księgarnia internetowa, w której znajdziecie nie tylko książki, ebooki i audiobooki ale także gry, puzzle i zabawki. Ze swojej strony mogę potwierdzić szybką realizację zamówienia oraz bardzo dobry kontakt z klientem.

POLECAMY!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

1 komentarze:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates