niedziela, 18 września 2016

Gram w przepisy drogowe

Kreatywnie w domu

Ostatnie tygodnie w zerówce upłynęły pod znakiem bezpieczeństwa na drodze i zaznajamiania się dzieci ze znakami drogowymi. Skąd to wiem? Bo mam zerówkowicza w domu ;) Gra, którą otrzymałam od Wydawnictwo Zielona Sowa świetnie wpasowała się w tą tematykę.Gra w zestawie z książeczką, która w ciekawy sposób sprawdza wiedzę dzieci.


W grę może grać od 2 do 5 graczy. A zasady są banalnie proste... należy dotrzeć na przystanek autobusowy. Kto pierwszy do niego dotrze ten wygrywa.


Po drodze napotykamy drobne przeszkody... musimy zatrzymywać się za każdym razem gdy dotrzemy do drogi bądź ścieżki rowerowej. Zatrzymujemy się nawet wtedy, gdy w danym ruchu mieliśmy większą ilość pól do pokonania.


 Zatrzymujemy się przed drogą bądź ścieżką rowerową i ponownie rzucamy kostką. Jeśli wyrzucimy 1, 2 lub 3 oczka włącza się zielone światło i kontynuujemy naszą podróż (o tyle pól ile zostało zanim zatrzymaliśmy się). Jeśli z kolei kostka wskaże 4, 5 bądź 6 oczek, włącza się czerwone światło i kończymy swój ruch.

Na planszy znajdują się również pola specjalne, oznaczone znakami drogowymi. Gdy staniemy na takim polu, losujemy kartę z zadaniem. Karta z zadaniem to pytanie i trzy odpowiedzi z możliwością wyboru.Jeśli poprawnie odpowiemy na pytanie, rzucamy ponownie kostką i wykonujemy dodatkowy ruch. Jeśli natomiast odpowiemy błędnie, również rzucamy kostką ale cofamy się na planszy o tyle pól ile oczek wskazała kostka.  


Jak już wspomniałam.... bardzo fajna zabawa w utrwalanie nabytej wiedzy o przepisach drogowych :) 
Gram w przepisy drogowe to nauka przez zabawę.

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates