niedziela, 6 listopada 2016

Czerwony Kapturek swoimi słowami...

Kreatywnie w domu

Książka inna niż wszystkie. Książka interaktywna i choć nie gra i nie świeci to zdecydowany hit książkowy dla dzieci. Książka bez słów. Za to pełno w niej... piktogramów. I choć każde mniejsze czy większe dziecko historię Czerwonego Kapturka zna niemalże na pamięć to tutaj dzięki czytelnym piktogramom może opowiedzieć jej historię na swój sposób.


Na początku książki przedstawiona została instrukcja korzystania z książki.


Dalej działa już tylko wyobraźnia i kreatywność naszych pociech. Piktogramy przedstawiają bohaterów oraz ważne dla historii miejsca i przedmioty. To za pomocą nich tworzy się baśń. Za każdym razem inna. Gdyby dziecko miało problem z zapamiętaniem co który piktogram oznacza, nie ma problemu, gdyż w każdym momencie może spoglądnąć na dołączoną do książki zakładkę. Zakładka zamocowana jest na tasiemce, dzięki czemu nie ma obaw, że gdzieś podczas zabawy zagubi się. Jest zawsze pod ręką i w dowolnym momencie można z niej skorzystać.

Z najmłodszymi dziećmi można skorzystać z gotowego streszczenia znajdującego się na tyłach zakładki. 


Ja jestem tą książką zauroczona. Świetna pozycja książkowa dla dzieci mających problem z wysławianiem się ale nie tylko. Książka zmusza dzieci do logicznego myślenia. Świetnie nadaje się jako prezent mikołajkowy.

To co podejmujecie wyzwanie stworzenia swojej wersji tej znanej i lubianej wszystkim baśni o Czerwonym Kapturku?

Zdradzę Wam, że to pierwsza ale nie ostatnia książka z serii własnymi słowami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne pozycje.


Wydawnictwo: Entliczek
Tekst: Sonia Chaine
Ilustracje: Adrien Pichelin
Tłumaczenie: Magdalena Wanielista
Ilość stron: 32
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 Comments:

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates