wtorek, 15 listopada 2016

Już czytam - nowości

Kreatywnie w domu

Dobór pierwszych, samodzielnie przeczytanych książek jest ogromnie ważny dla młodych czytelników. Należy podsunąć dziecku takie książki tak aby już na wstępie nie zniechęcić go do czytania. Dziś będzie o serii pewnych książek wydanych przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Cała seria obejmuje 12 tytułów a każdy z nich to odrębna opowieść, która zainteresuje nawet najbardziej opornego adepta nauki czytania. Wśród książek są książki zarówno dla dziewczynek jak i chłopców.


Seria Już czytam to krótkie, zabawne historyjki autorstwa Agnieszki Stelmaszyk. Tekst każdej z książek jest podzielony na krótkie rozdziały a to sprawia, że dziecko może przerwać czytanie po każdym z rozdziałów i wrócić do kolejnego innym razem. Opowieści napisane są prostym a to sprawia, że lektura jest prawdziwą przyjemnością. Czcionka jest duża i wyraźna a wesołe ilustracje doskonale oddają treść.  Poszczególne historie są zabawne, wciągające i zdecydowanie zachęcające tematyką do zapoznawania się z nimi samodzielnie.


Na końcu każdej książki znajduje się słowniczek z wyjaśnieniem trudniejszych wyrazów. Są również krótkie zadania, które uczą dzieci czytania ze zrozumieniem i pracy z tekstem.

Co jeszcze łączy te książki? Fakt, iż bohaterowie książek prowadzą różne śledztwa. Każdy z bohaterów przeżywa wspaniałe przygody wypełnione zabawnymi sytuacjami...czy Adam i Tymek zdołają uratować Bałtyk przed katastrofą ekologiczną? Czy uda się odnaleźć zaginioną na obozie Kubegundę?  Jak zakończą się wakacyjne śledztwa Bractwa Leśnej Przygody? Tu nie ma mowy o nudzie!


Akcja morze/ Gdzie jest Kunegunda?/ Koniec z wygłupami/ Słoń w składzie porcelany


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates