czwartek, 10 listopada 2016

Quiz REKORDY

Kreatywnie w domu

Nauka przez zabawę... najprzyjemniejsza i chyba najskuteczniejsza forma nauki. Lubimy sprawdzać swoją wiedzę poprzez różne quizy. A gdy jest to połączone z rywalizacją to już w ogóle bomba!


Ostatnio poznajemy i sprawdzamy się w rekordach a wszystko za sprawą Quiz REKORDY, który to gromadzi fakty aż w 7 kategorii tematycznych: zwierzęta, sport, nauka i technika, sztuka i rozrywka, historia i architektura, planeta Ziemia, społeczeństwo. 

Zestaw zawiera 100 kart z pytaniami. Każda karta to jedno pytanie. Poza pytaniem na karcie znajduje się numer strony z wyjaśnieniem i rozwiązaniem, które można sprawdzić w książeczce z odpowiedziami. Bardzo fajny pomysł z tą książeczką. Nie lubię, gdy odpowiedź do zadania jest umieszczana na tej samej karcie tylko np. napisana do góry nogami (mój 6latek to przebiegła bestia i tylko szuka jak tu ułatwić sobie życie ;)).


Karty poza podziałem na dziedziny, są jeszcze podzielone na karty wyzwanie bądź karty solo.Wśród kart mamy karty z pytaniami otwartymi jak i zamkniętymi. Poziom trudności umieszczonych na kartach pytań jest różny. Są pytania, do których odpowiedzi są banalne, inne z kolei przysparzają nieco więcej kłopotu z udzieleniem odpowiedzi.


Quiz REKORDY to nie jest zwykły quiz to gra. Gra przeznaczona dla dzieci 7+. W grze może wziąć udział od 2 do 5 graczy.

Celem gry jest pozbycie się wszystkich swoich kart i zdobycie jak największej liczby punktów. 
A jak gramy?
Rozpoczynamy od rozdania każdemu uczestnikowi po jednej kartcie z każdej dziedziny. Karty układamy przed sobą treścią do spodu. Grę rozpoczyna najmłodsza osoba i odsłania jedną ze swoich kart informując graczy czy karta jest solo czy wyzwanie po czym odczytujemy pytanie. Gdy odsłonięta karta jest kartą solo, gracz odsłaniający kartę udziela odpowiedzi. Pozostali gracze sprawdzają jej poprawność w książce. Prawidłowa odpowiedź pozwala umieścić kartę na stosie zwanym PULA. Błędna odpowiedź to położenie karty na stosie zwanym ŚMIETNIK. Po czym gracz losuje pytanie z tej samej kategorii kładąc ją przed sobą obok innych zakrytych kart. Gdy gracz wylosuje kartę wyzwanie na pytanie mogą odpowiadać wszyscy gracze. Kto pierwszy udzieli poprawnej odpowiedzi ten wygrywa daną kartę. Jeśli się pomyli, odrzuca kartę do ŚMIETNIKA i bierze z tej samej kategorii kartę i odkłada przed sobą do innych kart. Jeśli w tym samym momencie kilkoro graczy udzieli odpowiedzi, żaden nie uzyskuje karty i odkładamy ją do ŚMIETNIKA. Po czym kolejka przechodzi na następnego gracza. Gdy któryś z graczy pozbędzie się wszystkich swoich kart, następuje koniec gry i podliczenie punktów według zasady:
  • karta solo to 1 punkt,
  • karta wyzwanie to 2 punkty.
Jeśli gracz który pozbył się wszystkich kart ma najwięcej punktów - wygrywa. Jeśli nie, może z puli innego gracza udzielić odpowiedzi na wybrane przez tego gracza pytania i w ten sposób powiększyć swój wynik.
Karty wraz z książeczką - wielkości kart zapakowane są w twardym, solidnym pudełku. Całość prezentuje się bardzo fajnie. 

Quiz REKORDY to sporo nauki, zabawy ale przede wszystkim wspólnie spędzony czas.

Grę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki/gry zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.
http://projektgrajmy.blogspot.com/

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

2 komentarze:

  1. Świetna gra moje dziewczynki byłyby zadowolone one lubią takie gry :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa gra! Nie miałam pojęcia, że Olesiejuk ma też gry :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates