wtorek, 29 listopada 2016

Trening mózgu i pamięci z Wyd. Olesiejuk

Kreatywnie w domu


Chcemy aby nasze dzieci łatwo i szybko się uczyły. Warto więc od najmłodszych lat ćwiczyć mózg naszych dzieci. W jaki sposób to robić? Oto kilka podstawowych zasad, które ja stosuję...
- ustalenie jednej, niezmiennej pory kładzenia się wieczorem do łóżka... o 20 moje pociechy już śpią (ale nie chcecie wiedzieć o której już są gotowe do zabawy :P). Dobry sen wpływa na regenerację mózgu.
- na lepsze myślenie i koncentrację świetnie działa spożywanie ryb, marchwi, zielonych warzyw, bananów i orzechów. Jemy, jemy i nie grymasimy ;)
- układamy duuuużo puzzli bo ono poprawia rozwój wyobraźni
- uczymy się języków obcych
- gramy w gry logiczne
- rozwiązujemy dużo zadań logicznych i łamigłówek
 
Dziś właśnie chciałabym Wam pokazać coś co na długo przykuło moją uwagę jeśli chodzi o ostatni wymieniony przeze mnie punkt.

Mensa KIDS to nowość Wydawnictwa Olesiejuk. Bardzo fajna seria trzech książeczek pełnych łamigłówek i logicznych zadań dla dzieci.
Pierwsza część przeznaczona jest dla początkujących łąmigłówkarzy. Czy mój 6 latek daje radę? Znalazło się kilka zadań, z którymi sobie poradził. Jednak to jeszcze nie ten pułap. Druga część dla wprawnych łamigłówkarzy a trzecia to już poziom ekspercki. Każda z części zawiera blisko 100 zróżnicowanych łamigłówek. Łamigłówki są naprawdę bardzo ciekawe. Ja jako uczeń szkoły podstawowej a później liceum uwielbiałam takie zagadki. Mogłam siedzieć nad nimi godzinami. Dziś też je lubię ale niestety nie mam na nie już tyle czasu co kiedyś.

Fajnym akcentem tych książeczek jest mały móżdżek, który pojawia się na co którejś stronie i dodaje dzieciom powera do działania.
Każda książeczka ma na końcu rozwiązania, dzięki którym możemy sprawdzić poprawność naszego toku myślowego :)
Mensa Kids Ćwicz swój mózg. Łamigłówki dla dzieci. Poziom 1: Początkujący łamigłówkarze
 
 
 
Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: Robert Allen, Harold Gale, Carolyn Skitt
Oprawa: miękka
Ilość stron: 96
Rok wydania: 2016

A Wy jak wspomagacie rozwój mózgu waszych pociech?

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates